Në Kosovë Amerikanëve dhe shtetasve të UE nuk iu nevojitet viza, dhe mund të qëndrojnë në Kosovë për periudhë të pacaktuar kohore. Shtetasit e vendeve tjera që kontribuan ne rindërtimin e Kosovës po ashtu nuk...

Aeroporti i Prishtines vazhdon me rritje super te shpejte, ne tremujorin e pare Aeroporti i Prishtines kishte nje rritje prej 19% ne krahasim me TM1 te vitit 2012, Ajo cke e ben edhe me...

Statistikat e Aeroportit Nderkombetare te Prishtines per vitin 2011 ne vitin 2011 aeroporti kishte 1,422,302 me 6,738 fluturime qe i bie se ne mesatare 18.4 fluturime ne dite 3896 udhetare ne dite 211 udheatare per fluturim ku Korriku ishe...

Shqipëria vlerësohet pozitivisht përsa i përket sektorit turistik në nivel global. Në një raport për vitin 2012 Këshilli Botëror i Turizmit dhe Udhëtimeve ka parashikuar shifra optimiste përsa i përket kontributit direkt dhe në...

Zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës morën pjesë në  ceremoninë e vënies së gurthemelit të terminalit të ri të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.  Presidentja Jahjaga dhe kryeministri Thaçi...

Falimentimi i gjigantëve evropianë të aviacionit nuk pritet të kalojë pa pasoja edhe për pasagjerët kosovarë. Këta të fundit së shpejti pritet të ballafaqohen me shtrenjtim të aviobiletave, pasi që në treg do të...

Anarki në Aeroport Prishtine Nëse një aviokompani vendos që të operojë në njërin nga vendet e Evropës, ajo kompani duhet të japë fillimisht garanci bankare, më pas kontrollohet mirë historiku i saj, qarkullimi dhe shërbimet,...

Oferta Speciale nga Kosova Airlines 31.01.2011 Zürich - Prishtina 130.–CHF 1.02.2011 München - Prishtina 80.–EUR 2.02.2011 Stuttgart - Prishtina 50.–EUR 2.02.2011 München - Prishtina 49.–EUR 2.02.2011 Dusseldorf - Prishtina 50.–EUR 2.02.2011 Zürich - Prishtina 150.–CHF 3.02.2011 München - Prishtina 80.–EUR 4.02.2011 Zürich...

Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës, incidentin që i ndodhi zëvendëskryeministrit Pacolli në Aeroportin e Prishtinës po e konsiderojnë si incident të lehtë. Kushtrim Musa, drejtor i Departamentit për Sigurinë e Fluturimeve, ka thënë se...

Është hapur për herë të parë të enjten në Prishtinë, Shoqata e Turizmit Alternativ të Kosovës, e cila i ndihmon të gjithë turistët ndërkombëtarë por edhe ata vendorë të informohen për bukuritë natyrore, objektet...