Gjithsej 1.794.376 udhëtarë në vitin 2016 kanë udhëtuar përmes dy aeroporteve të Maqedonisë "Aleksandri i Madh" në Shkup dhe "Shën Apostull Pali" në Ohër që është 15 për qind më shumë në krahasim me...

Aeroporti i Prishtinës në një njoftim ka bërë të ditur se autoritet policore që nga tani pranojnë edhe "mobile boarding passes". Udhëtarë të cilët kanë këto boarding pass, lejohen që të kalojnë drejt në...

Belle Air Europe    Prishtina    Basel - Mulhouse    5:00 Belle Air Europe    Prishtina    Dusseldorf    5:00 Croatia Airlines    Prishtina    Zagreb    5:30 Darwin Airline    Prishtina    Zurich    5:50 Corendon Airlines    Prishtina    Antalya    6:00 Adria Airways    Prishtina    Frankfurt    6:10 Austrian Airlines    Prishtina    Vienna    7:10 Freebird Airlines  ...

Dhjetëra qytetarë të Kosovës janë mashtruar të dielën në mbrëmje nga një kompani fluturimi që kishte destinacion Gjermaninë. Qytetarët, të revoltuar, kanë bllokuar hapësirën e Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari” në pjesën ku dorëzohen bagazhet dhe...

Aeroporti i Prishtines vazhdon me rritje super te shpejte, ne tremujorin e pare Aeroporti i Prishtines kishte nje rritje prej 19% ne krahasim me TM1 te vitit 2012, Ajo cke e ben edhe me...

Ofertë speciale 5*ROYAL HOLIDAY PALACE LARA, Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA 908,80 UAI Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Lara - Kundu 15km nga aeroporti i Antalisë dhe 17km nga qendra e qytetit. Hotel është...

Nehat Gashi, së bashku me gruan dhe dy fëmijët e tij, e ka lënë Austrinë dhe ka ardhur në Kosovë për t’i kaluar pushimet verore. ”E ndiej si obligim që për çdo vit me ardhur...

Është hapur për herë të parë të enjten në Prishtinë, Shoqata e Turizmit Alternativ të Kosovës, e cila i ndihmon të gjithë turistët ndërkombëtarë por edhe ata vendorë të informohen për bukuritë natyrore, objektet...

Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës, incidentin që i ndodhi zëvendëskryeministrit Pacolli në Aeroportin e Prishtinës po e konsiderojnë si incident të lehtë. Kushtrim Musa, drejtor i Departamentit për Sigurinë e Fluturimeve, ka thënë se...

Pushim pafund! Nje keshille per pushim cilesor Eshte koha te beni dicka te mire per juve dhe familjen e juaj. Eshte koha te rimbusheni me energji pozitive duke kaluar momente te paharrueshme me miqet dhe te...