Royal Holiday Palace ***** – Antalya, Turqi Vera 2013

Pozita: Royal Holiday Palace shtihet ne plazhin e famshem Lara, diku rreth 15 km nga aeroporti i Antalyas dhe 17 km nga qendra e qytetit.

Plazhi: Royal Holiday Palace shtihet direkt në pla-zhin e gjerë dhe me rërë.

Dhomat: Të gjitha dhomat janë të rregulluara me shumë shije, te gjitha janë me tepih, disponojnë kondicioner, tharëse flokësh, minibar, telefon direkt, TV/Sat, lidhje interneti, kasafortë, shërbim ditor dhome, dhomat e tjera janë të mobiluara ngjaj-shëm në përjashtim të suitave.

Royal Holiday Palace

Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: Fusha tenisi, pinpong, volejboll uji, basketboll, futboll i vo-gël, banjë turke, saunë, xhakuzi dhe qendër fitnesi. Continue reading Royal Holiday Palace ***** – Antalya, Turqi Vera 2013

Kirman Belazur Hotel Turkey

Kirman Belazur Hotel5959084_9_b

Vendodhja Belazur Hotel: Hoteli Belazur ndodhet 45km larg qytetit te Antalyas, 40 km nga aeroporti , 8 km nga qendra e Belekut, 10 km nga Serik. Hoteli është inagaruar në vitin 2013 dhe gjendet direkt në plazhin e mrekullueshëm të Bogazkent.

Akomodimy ne Belazur: Ky kompleks elegant ofron akomodim në total për 480 dhoma të cilat ndodhen në 7 godina secila me 4 kate. Te gjitha dhomat janë të pajisura me:  Internet, ajer te kondicionuar, tualet, TV , telefon, tharëse flokesh, mini bar, kasafortë,

Restoranti i Belazur:
Restoranti kryesor ka një kapacitet për 250 persona ne ambient jashtë dhe 950 vende Brenda, menu speciale për fëmijë , menu për personat që mbajne dietë si dhe karrige për femijë.

5959084_4_b
3 Ale Carte Restorante dhe bare:
–          Mediterranean Restorant 19.00–21.00,
–          Ottoman Restorant 19.00–21.00
–          Internacional Restorant 19.00–21.00
–          Point -Bar 10.00—02.00,
–          Pool-Bar 10.00—24.00,
–          Lobby-Bar 10.00—24.00,
–          Snack-Bar 12.00—14.00
–          Disco-Bar 23.00—02.00 (hapur ne disa dite te javes),
–          Beach-Bar 10.00—18.00
–          Theatre-Bar 21.00—22.30
–          Restaurant-bar

5959084_10_b

Shërbime ekstra
–          Leng frutash ne mengjes 07.00—10.00 me extra pagese.
–          Paketat e akulloreve me extra pagese afer pishines nga ora 12.00 – 18.00.
–          Akullore pa pagese tek Mini Club cdo dite per 1 ore.

Shërbime tjera:
Cdo ditë shfaqje  në amfiteater , klub për femijë të moshës 04–12 vjec, dhe Maxi Club të moshes 12-18 vjec, mini Disco, tenis, basketboll, volejboll, disco, mini football, baby sitter, lavanteri, doctor, jet ski, dyqane, bowling club, bilardo, play station, masazh, sauna, floktore, trajtime për lekurën, manikyr – pedikyr.

Përshtypjet e pushuesve Kosovarë:  I PASTËR DHE KOMOD,  PLAZH FANTASTIK,  SHËRBIM TË SHKËLQYESHËM,

Vera 2013 – Oferta Speciale per Turqi

Ofertë speciale

5*ROYAL HOLIDAY PALACE LARA, Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA 908,80 UAI

18500_L
Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Lara – Kundu 15km nga aeroporti i Antalisë dhe 17km nga qendra e qytetit. Hotel është pranë plazhit.

Vendosja: Hoteli posedon gjithsej 606 dhoma. Standard dhoma superiore janë 467 (46m²; 2+1pax), 24 deluxe suitë (85m², 2 dhoma gjumi dhe 1 dhomë e ditës), 47 duplex dhoma (75m²;kati përdhes me dy shtretër + banjë me dush, nalt është shtrati francez me banjë me vaskë, pa derë, sikur galeri, max4pax), dhoma suitë 8 (60m², një dhomë gjumi dhe një dhomë e ditës max2+1pax), dhoma familjare 56 (60m² dy dhoma të fjetjes me një derë në mes, max4pax), triplex suita 2 (114m², në katin e dytë dhoma e prindërve me banjë, në katin e parë dhoma tjetër me dush, max4pax), King Suits 2( 180 m² në katin e epërm dhoma e prindërve me Jakuzi, në katin e poshtëm dhoma për fëmijë, banjë me dush ,dhoma e ditës dhe një kuzhinë e vogël, max4pax).Të gjitha dhomat janë tejet komforte dhe me ballkon, pamje nga deti apo me pamje fantastike nga kopshti, banjë private me dush / vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, qilim në dysheme, mini bar (lëngje dhe birrë rimbushur çdo ditë), arkë dhe TV satelitor, qilim në dysheme, ballkon dhe të gjitha dhomat janë për jo duhanxhinj
Shërbimi: Ultra All Inclusive – bife i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, bife dietal, bufe për fëmijë, ushqim i lehtë pranë plazhit, darka, ushqim i lehtë në orët e vona. Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe nga importi, çaj, kafe, akullore në restorant gjatë drekës dhe në darkë, A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe gjatë javës një restorant është në dispozicion, pastiqeri. Shërbim në dhomë, restoranti i dytë paguhet. Lëngu i  freskët nga frutat dhe perimet, shampanjë nga importi, ca nga pijet nga importi si p.sh. Whiskey i  vjetër, konjak etj. dhe vera special  në shishe janë me pagesë shtesë.
Përmbajtja: Restoranti kryesor me bufe të hapur, snack bar ne plazh dhe pranë pishinës. A’la Carte restorantet –Vapiano (Italian), Hashi (kuzhina e lindje së largët), El torito (Meksikan), Deep Blue (ushqim deti) dhe Lal restorant (turke), bare përgjatë kompleksit hotelier 24 orë shërbim. Mjeku, kujdestar i  fëmijëve, larje rrobash dhe pastrim kimik, floktari, telefoni, faksi, qendra bukurisë, rent a car, internet café, lojëra në kompjuter, qendra tregtare janë me pagesë.
Plazhi: Hoteli posedon plazh private, rërë, shtretër, ombrellat dhe peshqirët janë pa pagesë.
Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, Aqua park me 8  rrëshqitëse uji, fitnes qendra, banje Turke, saunë, Jacuzzi, dhomë me avull, tenis, volejboll plazhe, pingpong si dhe sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Terrenet për tenis me ndriçim, shkolla, masazhi, sporet ujore, shkolla e zhytjes si dhe SPA qendra janë me pagesë. Program argëtues ditor dhe gara, show në mbrëmje me grup profesional, muzikë të gjallë disa ditë gjatë javës. Mini club dhe Junior club për tinejxher.

5*DELPHIN IMPERIAL LARA, Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA 26.08.2013 1053,70 UAI

18945_L

5*ROYAL WINGS HOTEL LARA, Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA, 27.08.2013 920,00 UAI

5*DELPHIN PALACE DELUXE COLLECT LARA Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA, 26.08.2013 965,50 UAI

5*ROYAL ALHAMBRA PALACE SIDE Turqi nisja nga PRISHTINA 27.08.2013 761,80 UAI

5*SUSESI LUXERY RESORT BELEK Turqi nisja nga PRISHTINA 22.07.2013 1018,00 UAI

Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Belek, 35km nga aeroporti i Antalisë dhe 40km nga qendra e Antalisë.
Vendosja: Gjithsej janë 554 dhoma. Deluxe dhoma 360 (në ndërtesën kryesore 40m², 2+1pax), Senior suitë dhoma 32 (76m², max5pax në ndërtesën kryesore një dhomë e fjetjes, një e ditës dhe dy banjë) dhe  4 dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Tarracë apartamente gjithsej 141 dhoma: tarrace standard dhoma 26 (40m², 2+1pax), Tarrace Family dhoma 82 (63m², 2+2pax platformë ndërrese mes dy dhomave),Tarrace Triplex family dhoma 23(115m², max5pax gjinden ne katin e katert , dhoma e dites ne hyrje dhe 3 dhoma te fjetjes , banjat dhe dalje direkt në pishinë). Dhomat speciale: suita Love Lake 24 ( një dhome e fjetjes, një dhome e ditës, një Jakuzzi në banjë, 80 m², max 3pax), HQL villa 2 (750 m², max8pax), Royal suitë 15 (206m², max5pax, dy dhoma të fjetjes, një dhome e dites,me pishinë në tarracë dhe 2 Jacuzzi), Junior Royal suitë 3 (165m², max5pax, me 2 dhoma të fjetjes, një të ditës dhe jakuzzi në banjë, 50m² tarracë), dhe King suitë 2 (420m², ndodhen në katin e epërm të ndërtesës kryesore, me pesë dhoma të fjetjes, Jacuzzi dhe pishinë në tarracë, max9pax).

Të gjitha  dhomat janë me banjë private vaskë dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, arkë, mini bar (lëngje dhe birrë), TV satelitor (LCD) dhe sistem muzikor, ballkon ose tarracë. Dhomat në ndërtesën kryesore janë me pamje nga deti ose kopshti, por në Tarracë shtëpitë janë me pamje nga kopshti.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur shërbimi për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë, ëmbëlsira, kafe, çaj, darka, ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standard nga importi, lëngu i freskët nga ora 07:00-19:00, pijet në vitaminë bar, mini bari me pije të lehta dhe birra, dhe ushqimi i lehtë në mbrëmje janë pa pagesë. Nuk përfshihen në koncept: Pijet luksoze Premium, verërat speciale dhe të importuara, shërbimi në dhomë, të gjitha pijet në shishe. A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, me pagese shtesë dhe mund të shfrytëzohet dy herë gjatë qëndrimit një javor.

Përmbajtja: Turquoise – Restorant kryesor me shërbim bufe e hapur, A’la Carte restorantet – Takatuka (Turk), Paprica (Italian), Ada (Meksikan), Cassia (Kinez dhe Japonez), Tumanna (Argjentina), Alesta (Peshku), Bakus ( Wine House), bare përgjatë kompleksit hotelier, The G – disko bar, dhe tri herë në javë Club Mor Gogo Bar. Mjeku, floktari, larje rrobash dhe pastrimi kimik, internet café dhe lojërat në kompjuter, rent a car, qendra tregtare janë me pagesë.

Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, aqua park, fitness qendër, Banjë Turke, saunë, banjë me avull, tereni për tenis, pingpong, mini futboll, squash, volejboll plazhi janë pa pagesë. Ndriçimi për tenis  si dhe pajisjet, të gjitha sportet ujore, SPA & Wellness qendra, bilardo, birilat janë me pagesë.

Program animues gjatë ditës dhe në mbrëmje show program me ekip profesional. Mini Klub për fëmijë për 04-12 vjet.  www.susesihotel.com

18952_L

5*AK-KA ANTEDON HOTEL KEMER Turqi nisja nga PRISHTINA 22.07.2013 736,00 UAI

5*DELPHIN DIVA PREMIERE LARA, Turqi nisja nga Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA,26.08.2013 927,70 UAI

5*ELA QUALITY RESORT HOTEL BELEK Turqi nisja nga PRISHTINA 24.08.2013 1172,00 ELA

5*LIMAK ARCADIA HOTELS & RESORT BELEK Turqi nisja nga PRISHTINA 29.07.2013 906,00 UAI

5*FAME RESIDENCE KEMER HOTEL KEMER Turqi nisja nga PRISHTINA 24.08.2013 578,50 FSAI

5*PAPILLON AYSCHA BELEK PRISHTINA Turqi nisja nga 22.08.2013 850,00 HCAI

5*LIMAK ATLANTIS RESORT BELEK Turqi nisja nga PRISHTINA 30.08.2013 824,00 UAI

5*FANTASIA HOTEL DE LUXE KEMER Turqi nisja nga PRISHTINA 22.07.2013 771,00 UAI

5*FAME RESIDENCE LARA LARA Turqi nisja nga PRISHTINA 24.08.2013 706,75 FSAI

18501_L

7 dite ne Kemer Turqi per Vetem 299 Euro

– Fluturim direkt dhe i sigurtë me Turkish Airlines
– All Inclusive gjatë gjithë udhëtimit
– Transporti në hotel me bus të klimatizuar dhe 3G WiFi pa pagesë
– Orari i përshtatshëm për arritje me kohë në hotel
hotel-dragos-2 Informacion rreth Hotelit
Vendodhja:
Hotel Dragos ndodhet ne qender te qytetit te Kemerit, 55 km nga aeroporti I Antalyas, ndodhet ne vije te pare me detin dhe ka plazhin e tij privat (me guralece).

Informacion per dhomat:
Gjithsej jane 99 dhoma standarte dhe 250 krevate
Te gjitha dhomat jane te paisura me: tharese flokesh, ajer te kondicionuar, telefon me dalje direkte, tualet, dush, kasaforte dhe minibar ( me pagese ).

Aktivitete :
Pishine e hapur edhe me sektorin e femijeve, ping pong,bilardo, kopesht, lojrat ne uje, lavanderi, doctor, fotograf, masazh, sauna, lojra me letra, shah etj.

hotel-dragos-kemer-1Per femijet:
pishine e hapur per femije si dhe aktivitete nga animatoret e hotelit.

Ushqimi dhe pijet :
2 restorante ( e brendshme dhe te jashtme ne hapsire), lobby bar, pool bar, beach bar, cafe garden

Sherbimet dhe aktivitete me pagese:
kasaforte, bilardo, lavanderi, telefon, fax, doktor, te gjitha pijet e importuara, vera me shishe, leg frutash I fresket, akullore, fotografi, lojrat ne uje, masazhi, mini bar dhe bari ne plazh

hotel-dragos-kemerSherbimet e Hotelit
Sherbimet e perfshira
Air Condition     Bar      Beach Hotel     Outdoor Pool
Fitness Center     Kids Pool     Lifeguard     Market
Parking     Restaurant     Sand Beach     Sauna
Security     Snack Bar     Table Tennis     Turkish Bath
Water Slides     Internet Wireless     Music Live
Mini Club     Chaise Longue     Video

Sherbimet extra
Room Service      Doctor     Hair Dressing Saloon
Laundry Service     Massage Center     Mini Bar
Water Sports     Billiard     Telephone
Fax     Dry-cleaning     Photocopy

Oferta ne Turqi per Sunshine Hotel 369€ , Hera Park 359€, Katya Hotel 369€

Sunshine Hotel ★★★★

Alanya
7 net – All Inclusive për vetëm 369 €

Çmimi përfshin:
• Aviobiletën Prishtinë – Antalya – Prishtinë (fluturim direkt)
• Akomodimin në hotel me pansion të plotë
• Transferin aeroport – hotel – aeroport
• Të gjitha taksat

Oferta vlen për nisje më 30 maj.

Nxitoni dhe rezervoni, përfitoni nga çmimet promovuese!

sunshine-hotel

Hera Park ★★★★
Side
7 net – All Inclusive për vetëm 359 €

Çmimi përfshin:
• Aviobiletën Prishtinë – Antalya – Prishtinë (fluturim direkt)
• Akomodimin në hotel me pansion të plotë
• Transferin aeroport – hotel – aeroport
• Të gjitha taksat

Oferta vlen për nisjet më 27 dhe 30 maj.

Nxitoni dhe rezervoni, përfitoni nga çmimet promovuese!

hela-park

Katya Hotel ★★★★
Alanya
7 net – All Inclusive për vetëm 369 €

Çmimi përfshin:
• Aviobiletën Prishtinë – Antalya – Prishtinë (fluturim direkt)
• Akomodimin në hotel me pansion të plotë
• Transferin aeroport – hotel – aeroport
• Të gjitha taksat

Oferta vlen për nisjet më 27 dhe 30 maj.

Nxitoni dhe rezervoni, përfitoni nga çmimet promovuese!

katya

Vogue Hotel Avantgarde Kemer, Antalya, Turkey

About the hotel
Vogue Hotel Avantgarde is ideally located in Kemer, Antalya, with beautiful views of the seaside. The hotel offers guests a wide selection of accommodation, including suites, guestrooms and villas. Once there, you can sit back and relax or get out and explore exciting Kemer at your leisure.  There is a multitude of facilities on site, from restaurants, bars and sports areas to a shopping center and spa. Don’t forget about the Vogue Hotel Avantgarde’s Water World on site, which offers 3,000 sq.m. of indoor and outdoor pools. If you’re looking for a leading romance hotel in Turkey which has it all, then Vogue Hotel Avantgarde is the number one choice.

7Vogue Hotel Avantgarde Kemer, Antalya 19

Hotel Facilities

Gloria Golf Resort Belek, Antalya, Turkey

Gloria Golf Resort, Belek, Antalya, Turkey

About the hotel

With its modern architecture and unique natural surroundings, Gloria Golf Resort is guaranteed to impress. The hotel offers all the luxury comforts required for the perfect holiday – whether you want to relax or play some of the best golf of your life. Gyms, a spa, swimming pools and more means you can stay on top of your fitness while on holiday.

Spectacular views of the Taurus Mountains and a beach lapped by the Mediterranean on its southern edge make Gloria Golf one of the world’s best luxury resorts. There are plenty of dining options – 7 restaurants serve food from around the world, and there are 6 bars ranging from stylish to relaxing. For the ultimate five-star golf holiday in Turkey, choose Gloria Golf Resort.

Hotel Facilities

 •     Sporting facilities – water sports, tennis, squash,fitness centre, massage, sauna and Turkish baths
 •     Outdoor and indoor swimming pools
 •     Children’s club
 •     Cinema
 •     Nightly entertainment and disco
 •     Thalassotherapy Spa at sister property, Gloria Verde

Room options

420 rooms, including suites, junior suites, villas and the new Gloria suites, are set amongst lush gardens and pines looking at the golf course. The room and suite types include:

 •     Standard room with balconies or terraces
 •     Standard room for disabled people
 •     Junior Suite with sitting area and balconies or terraces
 •     Suite with bedroom, living room and balcony or terrace
 •     King Suite with two bedrooms and a living room
 •     Bungalow Villas with living room, two bedrooms, en-suite bathrooms and balcony or terrace
 •     Gloria Garden Suite located in the garden near the beach, with two bedrooms, two bathrooms and terrace or balconies

Dining

 •     Anatolia Restaurant – open buffet
 •     Mozaik Ana Restaurant – open buffet
 •     Lancora – a la carte Italian food
 •     Harem – a la carte Ottoman food
 •     Pescado – a la carte fish and Mediterranean food
 •     Club House Restaurant & Bar – International cuisine
 •     Turkuaz Restaurant – Turkish food
 •     Gloria Pub Restaurant & Bar – a la carte and snacks
 •     Pool Bar – snacks
 •     Lobby Bar – drinks and pastries
 •     Cafe Gloria – drinks

Things to Do & Local Attractions

Sea, sun and history are all on offer in Antalya. The picturesque harbour with its wooden houses, narrow streets, gardens, small bars and restaurants is a unique location rich in history and local flavour. The Roman and Seljuk influences are still present in the easy-going life lifestyle and amongst the modernity brought about by recent times. The Golden Orange Film Festival is held in Antalya yearly as are other special events.

Business Facilities

There are 8 conference and meeting rooms, which can be split into various smaller or bigger configurations to accomodate anything from 15 to 1200 people in banquet, theater or classroom styles.
Business equipment and facilities include:

 •     DVD players and data projectors
 •     Professional sound systems
 •     43″ Plasma TVs and 5×6/4×3 screens
 •     Various mobile systems including cordless mics, collar mics, data projectors and overhead projectors

Course                     Distance     Par

 1. Gloria Golf Course    6279m         72
 2. Gloria Verde Course    2812m         36
 3. Gloria New Golf Course    6239m         72

SEZONI VEROR 2013 I FLUTURIMEVE NË AEROPORTIN NDËRKOMBËTAR TË PRISHTINËS ’’ADEM JASHARI ”

Përmes procesit të koordinimit me operatorët ajrorë është bërë planifikimi i trafikut pothuajse i tërë sezonit veror 2013, i cili do të jetë edhe sezoni i fundit veror në të cilin udhëtarët do të procesohen dhe shërbehen në terminalet ekzistuese. Rritjet e theksuara, dhe të publikuara vazhdimisht, të tregut të transportit ajror në Kosovë do të kenë një trend të njëjtë edhe në sezonin veror 2013 (31 mars-26 tetor). Ngritja e numrit të fluturimeve si dhe operimi i fluturimeve me aeroplanë të kapaciteteve më të mëdha të ulëseve pasqyron një projeksion të shfrytëzimit të ANP “Adem Jashari” nga një numër më i madh udhëtarësh si dhe të frekuentimit më të shpeshtë të aeroportit edhe nga udhëtarët
e rregullt.

Një nga kryeqendrat evropiane, Londra, do t’i rikthehet listës së gjatë të destinacioneve që shërbehen nga operatorët ajrorë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Kështu, duke filluar më 29 qershor 2013, kompania ajrore gjermane “Germania”, destinacioneve të shumta që i operon në Gjermani nga Prishtina, do t’i shtojë edhe Londrën, përkatësisht aeroportin “Gatwick”, aeroport ky në mesin e aeroporteve më të mëdha Evropiane (në pozitën e 10-të, me mbi 34 milion udhëtarë në 2012). Referuar aplikimit aktual, Germania për në Londër do të ketë dy fluturime në javë, të shtunave dhe të mërkurave dhe që të dy fluturimet janë planifikuar të operohen në mbrëmje.

Cyrihu, si një nga destinacionet kryesore në ANP “Adem Jashari”, do të ketë rritje të mëtejshme të numrit të fluturimeve. Në këtë rritje në veçanti kanë ndikuar kompanitë ajrore Helvetic Airways dhe Darwin Airline, kjo e fundit në bashkëpunim me Belle Air Europe. Kur këtyre dy operatorëve që filluan me operime në sezonin që po lëmë pas iu shtojmë edhe frekuencat e operatorëve që tanimë për një kohë të gjatë e shërbejnë këtë destinacion, siç janë Edelweiss në partneritet me Swiss Int’l Airlines dhe Belair në partneritet me Air Berlin, arrijmë në përfundim se do të kemi një rritje të numrit të fluturimeve, që do të sillet nga tre fluturime në ditët më pak të ngarkuara, e deri në pesë fluturime në ditë që do të lidhin direkt ANP “Adem Jashari” me Cyrihun.

photo

Antalia, si destinacioni shumë i preferuar për pushimet verore, këtë sezon i ofrohet tregut nga gjithsej pesë kompani ajrore, të cilat janë në partneritet me shumë operatorë dhe agjenci udhëtimesh. Operatorët ajrorë që kësaj vere planifikojnë t’i përmbushin nevojat e kësaj kategorie të udhëtarëve janë: Turkish Airlines, Pegasus, Freebird Airlines, Corendon Airlines dhe Sky Airlines. Risi e kësaj vere është rikthimi për të operuar në ANP i Freebird Airlines. Fluturimet për në Antalia do shtrihen në periudhën kohore me fillim nga java e fundit e muajit maj e deri rreth mesit të muajit shtator.

Në të veçantat e këtij sezoni vere është edhe përfshirja e Turkish Airlines në fluturimet për në Antalia. Pra, përveç dy fluturimeve në ditë nga dhe për në Stamboll, do të ofrojë edhe fluturime direkte “charter” për në Antalia dhe këtë dy herë në javë. Siç kemi theksuar edhe në publikimet e mëhershme, edhe gjatë këtij sezoni, Stambolli do të jetë i shërbyer nga një numër i madh fluturimesh, rreth njëzet është numri i fluturimeve në javë të planifikuara nga Turkish Airlines dhe Pegasus Airlines.

Aeroporti i Malmos në Suedi, i shërbyer shumë herë përgjatë sezonave më të shkurta kohore, në planet e Belle Air Europe është planifikuar të operohet në tërë sezonin veror 2013, gjë që bën të mundur lidhjen e ANP “Adem Jashari” me këtë pikë shumë strategjike të Gadishullit Skandinav. Gjithashtu, lidhja me Kopenhagën përmes kompanisë ajrore SAS me dy fluturime të rregullta në javë dhe me shumë të tjera shtesë në sezonin e lartë të verës, si dhe fluturimet e planifikuara poashtu nga SAS dhe Norwegian Air për sezonin e lartë veror nga/në Stokholm, Oslo dhe Goteborg janë një tregues i zgjerimit të lidhjeve ajrore të Kosovës me këtë pjesë të Evropës.

EuroAirport, aeroport që gjendet në trekëndëshin Bazel-Myluz-Frajburg është kthyer në një destinacion mjaft të rëndësishëm për kompanitë ajrore që operojnë në ANP. Sezon pas sezoni fluksi i trafikut nga dhe për në këtë aeroport është duke shënuar ngritje dhe kjo do të jetë prezente edhe në sezonin veror 2013. Disa kompani ajrore që do të ofrojnë transport ajror në/nga ky aeroport si Easyjet, Belle Air Europe, Germanwings, Adria Airways, Germania e Air Bucharest kanë planifikuar fluturime që lidhin ANP “Adem Jashari” dhe EuroAirport, qoftë në pjesën e Bazelit (Zvicër) ashtu edhe atë të Myluzit (Francë). Zgjerimi i kapaciteteve të linjave ajrore në shumicën e destinacioneve që operohen në ANP “Adem Jashari”, si dhe rritja e numrit të operatorëve ajrorë nëpër destinacione të ndryshme, do t’u mundësojë udhëtarëve që shfrytëzojnë ANP-në të kenë mundësi zgjedhjeje dhe të kenë oferta të përshtatshme sa i takon orareve të fluturimeve. Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” i menaxhuar nga kompania Limak Kosova International Airport mbetet përherë i orientuar që të përmbushë pritjet e operatorëve ajrorë, udhëtarëve dhe palëve tjera, duke ofruar gjithë çfarë është e mundur për shërbime sa më të mira për shfrytëzuesit e aeroportit. Këto zhvillime që u theksuan më lart dhe shumë të tjera tregojnë për një bashkpunim të ngushtë që aeroporti ka me operatorët ajrorë dhe ky nivel kooperimi do të jetë përherë i pranishëm dhe do të fuqizohet edhe më shumë në të ardhmen, kur edhe pritet shpejt të kemi infrastrukturë tërësisht të re për të ofruar shërbime ndaj kompanive ajrore dhe udhëtarëve.

 1. Prishtine Antalia Prishtine – Turkish Airlines
 2. Prishtine Antalia Prishtine – Pegasus Airlines
 3. Prishtine Antalia Prishtine – Freebird Airlines
 4. Prishtine Antalia Prishtine – Corendon Airlines
 5. Prishtine Antalia Prishtine –  Sky Airlines
 6. Prishtine Bazel/Myluz Prishtine – Easyjet Germanwings
 7. Prishtine Bazel/Myluz Prishtine –  Germania
 8. Prishtine Bazel/Myluz Prishtine –  Adria Airways
 9. Prishtine Bazel/Myluz Prishtine – Belle Air Europe
 10. Prishtine Bazel/Myluz Prishtine –  Air Bucharest
 11. Prishtine Berlin Prishtine – Germanwings
 12. Prishtine Bruksel Prishtine – JetairFly
 13. Prishtine Cyrih Prishtine – Edelweiss Air
 14. Prishtine Cyrih Prishtine – Belair Airlines
 15. Prishtine Cyrih Prishtine – Darwin Airline
 16. Prishtine Cyrih Prishtine – Helvetic Airways
 17. Prishtine Dyzeldorf Prishtine – Germanwings
 18. Prishtine Dyzeldorf Prishtine – Germania
 19. Prishtine Dyzeldorf Prishtine – Belle Air Europe
 20. Prishtine Dyzeldorf Prishtine – Air Bucharest
 21. Prishtine Frankfurt Prishtine – Adria Airways
 22. Prishtine Frankfurt Prishtine – Germanwings
 23. Prishtine Fridrihshafen Prishtine – Adria Airways
 24. Prishtine Gjenevë Prishtine – Edelweiss Air
 25. Prishtine Gjenevë Prishtine – Belair Airlines
 26. Prishtine Gjenevë Prishtine – Helvetic Airways
 27. Prishtine Gjenevë Prishtine – Easyjet
 28. Prishtine Gjenevë Prishtine –  Darwin Airline
 29. Prishtine Goteburg Prishtine – SAS
 30. Prishtine Goteburg Prishtine – Norwegian Air Shuttle
 31. Prishtine Hamburg Prishtine – Germanwings
 32. Prishtine Hanover Prishtine – Germanwings
 33. Prishtine Hanover Prishtine – Belle Air Europe
 34. Prishtine Koln Prishtine – Germanwings
 35. Prishtine Kopenhagë Prishtine – SAS
 36. Prishtine Londër Gatwick Prishtine – Germania
 37. Prishtine Lubjanë Prishtine – Adria Airways
 38. Prishtine Malmo Prishtine – Belle Air Europe
 39. Prishtine Milano Malpensa Prishtine – Belle Air Europe
 40. Prishtine Mynih Prishtine – Germania
 41. Prishtine Mynih Prishtine – Germanwings
 42. Prishtine Mynih Prishtine – Belle Air Europe
 43. Prishtine Mynih Prishtine – Adria Airways
 44. Prishtine Oslo Prishtine – SAS
 45. Prishtine Oslo Prishtine – Norwegian Air Shuttle
 46. Prishtine Shtutgart Prishtine – Germanwings
 47. Prishtine Shtutgart Prishtine – Germania
 48. Prishtine Shtutgart Prishtine – Belle Air Europe
 49. Prishtine Stamboll Prishtine – Turkish Airlines (Ataturk)
 50. Prishtine Stamboll Prishtine – Pegasus Airlines (Sabiha Gokcen)
 51. Prishtine Stokholm Prishtine – SAS
 52. Prishtine Venedik Prishtine – Belle Air Europe
 53. Prishtine Veronë Prishtine – Belle Air Europe
 54. Prishtine Veronë Prishtine – Adria Airways
 55. Prishtine Vjenë Prishtine – Austrian Airlines
 56. Prishtine Vjenë Prishtine –  Belle Air Europe