Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll

Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll Prishtine

pegasus-kosova

Me Pegasus ju mund te vazhdoni udhietimin nga Istanbulli ne shume destinacione te tjera me cmimet super te ulta duke filluar nga 39.99 euro Continue reading Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll

Zyra informative e turizmit në Kosovë

Është hapur për herë të parë të enjten në Prishtinë, Shoqata e Turizmit Alternativ të Kosovës, e cila i ndihmon të gjithë turistët ndërkombëtarë por edhe ata vendorë të informohen për bukuritë natyrore, objektet kulturore, që i posedon Kosova.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, ka thënë se hapja e kësaj zyre informative për turistët ka një rëndësi të veçantë sepse, sipas tij, kjo do të jetë një pikë e rëndësishme e ardhjes së të turistëve të huaj por edhe qytetarëve nga e tërë Kosova, që të marrin informata të mjaftueshme për Prishtinën dhe qytetet e tjera.

Sipas Mustafës, i rëndësishme është edhe krijimi i turizmit të lidhur edhe me vendet e tjera në regjion. “Të shtojmë bashkëpunimin me vendet në regjion në mënyrë që të krijojmë një turizëm të lidhur me kryeqytetet e tjera në regjion dhe pjesët turistike të këtyre vendeve dhe të afirmojmë objektet e trashëgimisë tonë historike, trashëgiminë tonë kulturore, objektet e reja të cilat tani kanë një pamje mjaftë të mirë dhe po i japin një pamje karakteristike kryeqytetit tonë dhe Kosovës”, ka thënë Mustafa.

air prishtina

Ndërsa zëvendës ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Cuneyd Ustaibo, ka përgëzuar shoqatën për hapjen e kësaj zyre e cila sipas tij i jep mundësi të madhe zhvillimi gjitha qyteteve të Kosovës. “Kjo zyre ka një rëndësi të madhe në zhvillimin e turizmit jo vetëm të Prishtinës por edhe të mbar Kosovës, andaj përgëzojmë shoqatën e turizmit alternativ të Kosovës dhe gjithë akterët mbështetës për hapjen e zyrës informative të turizmit”, ka shtuar Ustaibo.

Edhe kryetar i Shoqatës së Turizmit Alternativ të Kosovës, Baki Hoti, ka pohuar se qëllimi i hapjes së kësaj zyre është informimi sa më i qartë për të gjithë vizitorët që dëshirojnë të njihen sa më afër me vendet e bukura që i ka Kosova. “Qëllimi i kësaj është informimi sa më i qartë për gjithë vizitorët ndërkombëtarë, për të gjithë vizitorët dhe grupet që dita e ditës po shtohet, por edhe për diasporën e cila ka nevojë për informata më të hollësishme për rreth vende, bukurive natyrore, që Kosova ka mjaft”, ka theksuar Hoti.

Ndërsa, hapja e kësaj zyre është mundësuar me ndihmën e Komunës së Prishtinës, Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë si dhe disa donatorëve. Të gjithë ata që dëshirojnë të informohen për turizmin në Kosovë, zyra gjendet në Sheshin “Zahir Pajaziti”, pjesa veriore e Hotelit Grand.

Super Cmimet per Bileta prej 29 euro Stuttgart, Geneve, Zurich,

Super Cmimet per Bileta prej 29 euro Stuttgart, Geneve, Zurich,

16.07.2013 Prishtina – Zürich 89.–CHF

17.07.2013 Prishtina – Zürich 89.–CHF

17.07.2013Prishtina – Stuttgart 29.–EUR

17.07.2013 Prishtina – München 89.–EUR

17.07.2013 Prishtina – Geneve 69.–CHF

prishtina-stutgart prishtina-geneve prishtina-zurich

Pse te shkoni ne Shtutgart?

Nje oferte speciale per bileta Prishtine – Shtutgart per vetem 29 euro ku ju mund te kalni nje kohe te mire kete qytet te gjermanise duke vizituar muzete e dy prej kompanive (prodhuesve te veturave) me te sukseshme boterore Mervedes Benz dhe Porche

Muzeu i Mercedes Benz– Shtutgart

Adresa: Mercedesstrasse 100, 70372 Stuttgart, Baden-Wurttemberg, Germany

Në një ndërtesë bronzi që duket si një miksim në mes te nje ndertese dhe  anije kozmike, Mercedes-Benz Museum (Muzeu-Mercedes-benz.com) me krenari tregon disa nga Veturat krijimet më te rendesishme të kompanisë. Prezentimi e përhershm përfshin makina që datojnë më shumë se 100 vjet, duke përfshirë Mercedesin e  parë dhe Blitzen-Benz.

Muzeu i Porschese ne Shtutgart

Adresa: 1 Porscheplatz, 70435 Stuttgart, Baden-Wurttemberg, Germany
Nje ndertese qe veshtire mund te pershkruhet me fjale qe then ligjet e gravitetit pasi qe duket sikur rrine pezull ne ajer pa mbajtje ne toke, Muzeu perfshine nje koleksion prej me shume se 80 super veturave te prodhuesit Porsche perfshire 356, 550, 911 dhe 917 duke vazhdruar me arritjet teknike te Porschese e edhe zhvillimiet inxhinerike te profesor Ferdinand Porsche.

Hotelet ne Shtutgart nuk jane edhe aq te shtrejte fillojne prej rreth 50 euro per nje nate ne hotel me 3 yje

Rezervoni biletat sot dhe perfitoni menjehere nga keto super bileta aeroplani.

Kosova Reisen dhe Malesia Reisen Cmimet e Biletave per Kosove

Cmimet Malesia Reisen

Zurich → Prishtina 12.07.2013 WK 1402     22:00     300,00 CHF
Zurich → Prishtina 12.07.2013 2L 4104     13:00     320,00 CHF
Zurich → Prishtina 12.07.2013 WK 402     06:50     320,00 CHF

Prishtina → Zurich 10.07.2013 WK 403     09:30     50,00 CHF
Prishtina → Zurich 11.07.2013 WK 403     14:45     50,00 CHF
Prishtina → Zurich 11.07.2013 4T 2353     10:00     50,00 CHF
Prishtina → Zurich 12.07.2013 2L 4105     15:50     60,00 CHF
Prishtina → Zurich 12.07.2013 WK 403     09:30     50,00 CHF

Prishtina → Gjenevë 10.07.2013 WK 1471     12:00     60,00 CHF
Prishtina → Gjenevë 12.07.2013 2L 107     21:00     60,00 CHF

Gjenevë → Prishtina 12.07.2013 2L 106     18:20     300,00 CHF

Kontakt Malesia Reisen Schweiz:

Malesia Reisen Spreitenbach +41 56 417 90 90 / Malesia Reisen Zürich +41 44 211 81 81
Malesia Reisen Zürich (Airport) +41 43 816 23 62 / Malesia Reisen Genf +41 79 417 90 90
Malesia Reisen Lausanne +41 21 636 31 81

Malesia Reisen Kosova:
Malesia Reisen Pristina +381 38 240 666 / Malesia Reisen Pristina (Airport) +381 38 548 432
Malesia Reisen Prizren +381 29 241 859 / Malesia Reisen Suhareka +381 29 271 001

airtickets

Cmimet Kosova Reisen

Prishtinë – Zurich Enjte,  11 KORRIK 2013, 10:00 349 CHF *
Prishtinë – Zurich Premte, 12 KORRIK 2013, 09:45 279 CHF *

Zurich – Prishtinë Enjte,  11 KORRIK 2013, 11:55 349 CHF *
Zurich – Prishtinë Premte, 12 KORRIK 2013, 06:50 349 CHF *

Kosova Reisen

ZÜRICH Kosova Reisen Tel: +41 44 215 20 20 E-Mail: info@kosovareisen.com

KOSOVA REISEN Gjakovë +381 390 321 091 / KOSOVA REISEN Pejë +381 39 432 471
KOSOVA REISEN Prizren +381 29 242 110 / KOSOVA REISEN Prishtinë +381 38 241 111

Flyksa – Kosova Airlines Bileta te lira

flyksa-edelweiss

Prishtina – Berlin Schönefeld    4U 5711 Sat 06.10. PRN 20:00 SXF 22:15 219,00 €
Prishtina – Berlin Schönefeld    4U 5711 Sat 13.10. PRN 20:00 SXF 22:15 249,00 €
Prishtina – Düsseldorf    4U 5701 Sun 07.10. PRN 08:35 DUS 11:15 99,00 €
Prishtina – Düsseldorf    4U 5701 Wed 10.10. PRN 14:10 DUS 16:45 189,00 €
Prishtina – Düsseldorf 4U 5701 Sat 13.10. PRN 08:30 DUS 11:30 149,00 €
Prishtina – Genève – Genf 4T 3993 Sat 13.10. PRN 09:20 GVA 11:30 177,00 €
Prishtina – Hamburg 4U 5705 Sat 13.10. PRN 09:40 HAM 12:30 209,00 €
Prishtina – Hannover4U 5715 Sat 13.10. PRN 16:30 HAJ 18:45 229,00 €
Prishtina – Köln/Bonn 4U 5707 Sat 13.10. PRN 15:30 CGN 17:55 139,00 €
Prishtina – München 4U 5703 Sun 07.10. PRN 15:10 MUC 17:15 169,00 €

Flyksa – Kosova Airlines Bileta te lira
Prishtina – München 4U 5703 Wed 10.10. PRN 08:35 MUC 10:40 139,00 €
Prishtina – München 4U 5703 Sat 13.10. PRN 08:40 MUC 10:45 139,00 €
Prishtina – Stuttgart 4U 5717 Sat 06.10. PRN 18:45 STR 20:45 139,00 €
Prishtina – Stuttgart 4U 5713 Sun 07.10. PRN 20:40 STR 22:40 219,00 €
Prishtina – Stuttgart 4U 5713 Wed 10.10. PRN 20:40 STR 22:40 149,00 €
Prishtina – Stuttgart 4U 5713 Sat 13.10. PRN 14:35 STR 16:35 179,00 €
Prishtina – Stuttgart 4U 5717 Sat 13.10. PRN 18:45 STR 20:45 179,00 €
Prishtina – Zürich 4T 2353 Sun 07.10. PRN 10:00 ZRH 12:10 214,00 €
Prishtina – Zürich 4T 2353 Mon 08.10. PRN 10:00 ZRH 12:10 198,00 €
Prishtina – Zürich 4T 2353 Tue 09.10. PRN 10:50 ZRH 13:00 197,00 €
Prishtina – Zürich 4T 2353 Wed 10.10. PRN 09:55 ZRH 12:00 197,00 €
Prishtina – Zürich 4T 2353 Thu 11.10. PRN 10:00 ZRH 12:10 197,00 €
Prishtina – Zürich 4T 2353 Fri 12.10. PRN 08:55 ZRH 10:55 206,00 €
Prishtina – Zürich 4T 2353 Sat 13.10. PRN 15:30 ZRH 17:40 254,00 €

Flyksa Düsseldorf: +49 (0) 211 17 39 930 / Flyksa Stuttgart: +49 (0) 711 87 03 06 90 /
Flyksa München: +49 (0) 89 97 30 66 42 Flyksa Frankfurt: +49 (0) 69 25 66 760 / Flyksa Vienna: +43 (0)1 319 10 74 / Flyksa Vienna: +43 664 233 63 06 / Flyksa Prishtinë: +381 (0) 38 220 220 / Flyksa Berlin: +49 (0) 30 56 82 14 79 / Flyksa Hannover: +49 (0) 51 13 36 29 09 Flyksa Hamburg: +49 (0) 40 30 39 47 58 / Flyksa Zürich: +41 (0) 44 315 59 59

Flyksa – Kosova Airlines oferta per 28/Prill/2012

Kosova Airlines ka 5 destinacione me cmime shume speciale per fluturimet e dates 28/prill/2012 drejt Prishtines.

 • Düsseldorf – Prishtina 89.–EUR
 • München – Prishtina 79.–EUR
 • Stuttgart – Prishtina 69.–EUR
 • Köln/Bonn – Prishtina 69.–EUR
 • Vienna – Prishtina 99.–EUR

Kontaktoni Kosova Airlines sot dhe rezervoni vendin (bileten) tuaj menjehere per te perfituar nga keto cmime speciale.

Kosova Airlines, Flyksa

 • Kosova Airlines Düsseldorf: +49 (0) 211 17 39 930
 • Kosova Airlines Stuttgart: +49 (0) 711 87 03 06 90
 • Kosova Airlines München: +49 (0) 89 97 30 66 42
 • Kosova Airlines Frankfurt: +49 (0) 69 25 66 760
 • Kosova Airlines Vienna: +43 (0)1 319 10 74
 • Kosova Airlines Vienna: +43 664 233 63 06
 • Kosova Airlines Prishtinë: +381 (0) 38 220 220
 • Kosova Airlines Berlin: +49 (0) 30 56 82 14 79
 • Kosova Airlines Hannover: +49 (0) 51 13 36 29 09
 • Hamburg: +49 (0) 40 30 39 47 58
 • Zürich: +41 (0) 44 315 59 59