Pristina New York 705 € – Austrian Red Ticket

Austrian red|ticket Offers – including return flight

With the Austrian redticket you always find the best bargain for your Austrian Airlines flight at a glance. Concerned about hidden fees? The Austrian redticket covers outward and return flight including all taxes and fees. Get free drinks & snacks on board, earn miles, and take advantage of mobile or web check-in at no additional cost.

Austrian-prishtina-new-york

Günstige Flüge nach Pristina buchen

Günstige Flüge nach Pristina buchen

Buchen Sie jetzt beim Testsiegerair-kosova-departures

SONDERANGEBOT

 • 25.09.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR Airkosova
 • 25.09.2013 München – Prishtina 79.–EUR Air Kosova
 • 25.09.2013 Prishtina – Prishtina 99.–EUR Flyksa
 • 27.09.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR Kosova Airlines
 • 27.09.2013 Düsseldorf – Prishtina 59.–EUR
 • 28.09.2013 Düsseldorf – Prishtina 69.–EUR
 • 28.09.2013 Stuttgart – Prishtina 69.–EUR
 • 28.09.2013 München – Prishtina 99.–EUR
 • 29.09.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR
 • 29.09.2013 München – Prishtina 59.–EUR
 • 29.09.2013 Düsseldorf – Prishtina 69.–EUR

Wenn Sie auf der suche nach einem Flug nach Prishtina sind, dann sind sie hier genau richtig. Unser benutzerfreundliches Portal ermöglicht Ihnen schnelles und leichtes suchen und buchen. Hier finden Sie alles zum Thema Flugreisen und Billig fliegen nach Prishtina zu Top-Konditionen. Kosova verfügt über einen internationalen Flughafen 15km von Prishtina entfernt, der von vielen namhaften Fluggesellschaften geflogen wird.

Continue reading Günstige Flüge nach Pristina buchen

Kosova Airlines – Flyksa – Cmimet Speciale Gusht 2013

21.08.2013 Düsseldorf – Prishtina 59.–EUR
21.08.2013 München – Prishtina 59.–EUR
21.08.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR

23.08.2013 Köln/Bonn – Prishtina 49.–EUR
23.08.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR
23.08.2013 Düsseldorf – Prishtina 59.–EUR

24.08.2013 Düsseldorf – Prishtina 59.–EUR
24.08.2013 München – Prishtina 59.–EUR
24.08.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR

flyksa-airkosova-web Continue reading Kosova Airlines – Flyksa – Cmimet Speciale Gusht 2013

CLUB PHASELIS 7 dite per vetem 775 Euro

CLUB PHASELIS NE KEMER
27 Gusht nje jave per vetem 775 EUR per person
te gjitha te perfshira
Rreth hotelit:
Hoteli ndodhet midis pyjeve me pishe te Kemerit. Nje pike turistike ku deti, dielli, plazhet, dhe natyra e mrekullueshme jane te pranishme. Ka 256 dhoma  te mobiluara sipas kerkesave te kohes. sauna, banja turke, masazh, salon bukurie, pishine e hapur dhe e mbyllur, pishine per femijet, plazh privat me cadra, 3 bare,  disko, 1 salle konferencash me nje kapacitet mbi 200 vetesh

airkosova-phaselis

Informacion per dhomat:
dhomat jane te shtruara me pllaka,  ballkon, TV me satelit, sistem ajrosje, telefonate zgjimi, tharese flokesh, linje direkte telefonike, sherbim dhome, tualet dhe kasaforte

Ushqimi dhe pijet:
Mengjes, dreke dhe darke sipas specialetiteve turke,  gjithshka me zgjedhje ne restorantin kryesor dhe 3 baret e ketij hoteli

Aktivitete:
Miniclub per femije dhe nje seri aktivitetesh gjate dites dhe nates per te gjitha moshat, not, canoe, aerobi, tennis, surfing, lorja te tjera ne uje, volejboll,  mesime zhutjeje kundrejt pageses.

Continue reading CLUB PHASELIS 7 dite per vetem 775 Euro

Wizz Air ne Shkup tash me me 2 aeroplana

Wizz Air ka prezantuar aeroplanin e dytë në bazën e vet në Aeroportin e Shkupit, që menaxhohet nga TAV Macedonia. Aeroplani i ri Airbus A320 do të dërgohet në Shkup me 16 Prill 2014, kur edhe lansohen tri fluturime të reja për në: Bruksel, Frankfurt dhe Paris. Të gjitha këto fluturime do të realizohen fillimisht dy herë në javë, me çmime promovuese që nisin nga më pak se 20 EUR* dhe mund të rezervohen në wizzair.com

wizzair - kosove

Airoplani i ri do të mbështesë operacione të 13 linjave si dhe rrisë kapacitetin e ulëseve deri në 680,000 ulëse gjatë vitit 2014. Kjo tregon më së miri se fluturimet e lira nënkuptojnë turizëm, krijim të vendeve të reja të punës si dhe stimulim të biznesit vendor me tregjet ndërkombëtare. Wizz Air ka njoftuar po ashtu se do të ketë më shumë fluturime në shërbimet e ofruara drejt Bazelit, Mulhouse të Suedisë, Eindhoven të Holandës, Gothenburg, Malmo e Munich.

Zoran Krstevski, menaxher i përgjithshëm i TAV Macedonia, kompania që menaxhon dy aeroportet maqedonase, me rastin e njoftimit për dy linjat e reja, është shprehur i entuziazmuar.

“Ky vit ka qenë në mënyrë të veçantë shumë i suksesshëm për TAV Macedonia. Kemi pasur rritje mesatare prej 16.8% të numrit të udhëtarëve në të dy aeroportet tona, e në veçanti në aeroportin ‘Aleksandri i Madh’ në Shkup, ku është shënuar rritje prej 18% e numrit te udhëtarëve”. Continue reading Wizz Air ne Shkup tash me me 2 aeroplana

Air Kosova – Super cmimet per Gusht 2013 Flyksa

14.08.2013 München – Prishtina 79.–EUR
21.08.2013 Düsseldorf – Prishtina 59.–EUR
21.08.2013 München – Prishtina 79.–EUR
21.08.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR
23.08.2013 Köln/Bonn – Prishtina 59.–EUR
23.08.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR
23.08.2013 Düsseldorf – Prishtina 59.–EUR
24.08.2013 Düsseldorf – Prishtina 59.–EUR
24.08.2013 München – Prishtina 79.–EUR
24.08.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR
24.08.2013 Stuttgart – Prishtina 59.–EUR

air kosova bileta te lira

Prishtina  –  Zürich Sat 03.08.2013  PRN  09:45  ZRH  12:00  333,00 € Continue reading Air Kosova – Super cmimet per Gusht 2013 Flyksa

Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll

Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll Prishtine

pegasus-kosova

Me Pegasus ju mund te vazhdoni udhietimin nga Istanbulli ne shume destinacione te tjera me cmimet super te ulta duke filluar nga 39.99 euro Continue reading Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll

Airprishtina biletat per Korrik dhe gusht

Regjistrohuni tani dhe përfitoni menjëherë
Shfrytëzoni përparësitë që ofron Karta e Klientit të Air Prishtina!

Mjafton që ju të regjistroheni online dhe do të përfitoni menjëherë një bonus prej 5 % në çdo fluturim që do të realizoni, përfitoni edhe më shumë përparësi që ofron Karta e Klientit të Air Prishtina. Për shembull: tarifa të ulta të hotelit. Në lidhje me ofertat tona të tjera do t’ju informojmë përmes Newsletter-ve të ardhshme. Me rëndësi: Karta juaj vlen edhe për familjen tuaj! Pas regjistrimit tuaj online, paraprakisht përmes E-Mail-it ju dërgohet një numër i klientit, kurse karta do t’ju dërgohet në vjeshtë.

airprishtina

Regjistrohuni tani online në zonën e Login përmes linkut “Regjistrohu” në www.airprishtina.com

Eksklusive për klientët e Air Prishtina:
Çmime të leverdisshme në hotelin luksoz “Emerald” në Prishtinë

Rehatinë, atmosferën dhe shërbimin e këtij hoteli me 5 yje, tani si klientë të Air Prishtina mund t’i shijoni me një zbritje të madhe të çmimit. Për një dhomë njëshe, ju do të paguani vetëm € 69,- në vend të € 89,-. Gjatë rezervimit të dhomës ose gjatë kryerjes së pagesës përmendni Kartën e Klientit të Air Prishtina ose paraqisni atë.

 • Prishtinë – Basel/Mulhouse Sht, 2013-07-27  4U5725  13:30  15:35  140.00 CHF
 • Prishtinë – Basel/Mulhouse Die, 2013-07-28  ST1891  04:00  06:35  110.00 CHF
 • Prishtinë – Basel/Mulhouse Sht, 2013-08-03  4U5725  13:30  15:35  320.00 CHF
 • Prishtinë – Basel/Mulhouse Die, 2013-08-04  ST1891  04:00  06:35  320.00 CHF

 

 • Basel/Mulhouse – Prishtinë Sht, 2013-07-27  4U5724  16:25  18:35  280.00 CHF
 • Basel/Mulhouse – Prishtinë Sht, 2013-08-03  4U5724  16:25  18:35  240.00 CHF
 • Basel/Mulhouse – Prishtinë Sht, 2013-08-10  ST3570  12:50  15:00  80.00 CHF
 • Basel/Mulhouse – Prishtinë Sht, 2013-08-10  4U5724  16:25  18:35  100.00 CHF
 • Basel/Mulhouse – Prishtinë Sht, 2013-08-17  4U5724  16:25  18:35  80.00 CHF

Continue reading Airprishtina biletat per Korrik dhe gusht

Super Cmimet per Bileta prej 29 euro Stuttgart, Geneve, Zurich,

Super Cmimet per Bileta prej 29 euro Stuttgart, Geneve, Zurich,

16.07.2013 Prishtina – Zürich 89.–CHF

17.07.2013 Prishtina – Zürich 89.–CHF

17.07.2013Prishtina – Stuttgart 29.–EUR

17.07.2013 Prishtina – München 89.–EUR

17.07.2013 Prishtina – Geneve 69.–CHF

prishtina-stutgart prishtina-geneve prishtina-zurich

Pse te shkoni ne Shtutgart?

Nje oferte speciale per bileta Prishtine – Shtutgart per vetem 29 euro ku ju mund te kalni nje kohe te mire kete qytet te gjermanise duke vizituar muzete e dy prej kompanive (prodhuesve te veturave) me te sukseshme boterore Mervedes Benz dhe Porche

Muzeu i Mercedes Benz– Shtutgart

Adresa: Mercedesstrasse 100, 70372 Stuttgart, Baden-Wurttemberg, Germany

Në një ndërtesë bronzi që duket si një miksim në mes te nje ndertese dhe  anije kozmike, Mercedes-Benz Museum (Muzeu-Mercedes-benz.com) me krenari tregon disa nga Veturat krijimet më te rendesishme të kompanisë. Prezentimi e përhershm përfshin makina që datojnë më shumë se 100 vjet, duke përfshirë Mercedesin e  parë dhe Blitzen-Benz.

Muzeu i Porschese ne Shtutgart

Adresa: 1 Porscheplatz, 70435 Stuttgart, Baden-Wurttemberg, Germany
Nje ndertese qe veshtire mund te pershkruhet me fjale qe then ligjet e gravitetit pasi qe duket sikur rrine pezull ne ajer pa mbajtje ne toke, Muzeu perfshine nje koleksion prej me shume se 80 super veturave te prodhuesit Porsche perfshire 356, 550, 911 dhe 917 duke vazhdruar me arritjet teknike te Porschese e edhe zhvillimiet inxhinerike te profesor Ferdinand Porsche.

Hotelet ne Shtutgart nuk jane edhe aq te shtrejte fillojne prej rreth 50 euro per nje nate ne hotel me 3 yje

Rezervoni biletat sot dhe perfitoni menjehere nga keto super bileta aeroplani.

Air Kosova – Flyksa per 14 dhe 16 Qershor 2013

air kosova - flyksa

14.06.2013 Düsseldorf – Prishtina 89.–EUR Flyksa

15.06.2013 Basel-Mulhouse – Prishtina 69.–CHF Flyksa

CALL CENTER 24 STUNDEN

Düsseldorf: +49 (0) 211 17 39 930  Stuttgart: +49 (0) 711 87 03 06 90 München: +49 (0) 89 97 30 66 42 Frankfurt: +49 (0) 69 25 66 760 Vienna: +43 (0)1 319 10 74
Vienna: +43 664 233 63 06 Prishtinë: +381 (0) 38 220 220 Berlin: +49 (0) 30 56 82 14 79 Hannover: +49 (0) 51 13 36 29 09 Hamburg: +49 (0) 40 30 39 47 58  Zürich: +41 (0) 44 315 59 59