Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll

Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll Prishtine

pegasus-kosova

Me Pegasus ju mund te vazhdoni udhietimin nga Istanbulli ne shume destinacione te tjera me cmimet super te ulta duke filluar nga 39.99 euro Continue reading Pegasus Kosova me cmime prej 39.99 per Prishtine Stamboll

Fly Pegasus

Fly Pegasus Continues Its Foray Into the Balkans With Pristina

Pegasus’ Speedy Growth In The Balkans Continues As It Launches New Routes With Flights For Pristina …

In the wake of a new flight route to Skopje in August, Fly Pegasus launches scheduled flights to Kosovo’s capital Pristina on 17 October with tickets on sale as of 13 September.  Tickets for Pegasus’ flights between Istanbul and Pristina, bringing its flight network up to 49 destinations in 22 countries, are on sale from € 29.99 including taxes.  The new route between Istanbul’s Sabiha Gokcen and Pristina which launches on 17 October will run three times a week on Mondays, Thursdays and Saturdays making it Fly Pegasus 30th international destination.

Extra Discount with Fly Pegasus Plus

Fly Pegasus guests who book tickets between 29 and 30 December on flypgs.com can fly Pegasus on domestic routes within Turkey and to North Cyprus with 25% discounted prices for flights between 3 January and 31 March 2012. Fly Pegasus Plus Members will enjoy 40% discount. Turkey’s fastest growing airline Pegasus continues to offer the best campaigns. Those who are not a member of Fly Pegasus Plus will have a 25% discount for the mentioned sales and flight dates Members of Pegasus Plus, which is the easiest way to earn Flight Points, will have the chance to fly Pegasus 40% discounted.

fly pegasus
fly pegasus

Continue reading Fly Pegasus

Pegasus tash edhe ne Prishtine

Rritja e shpejtë e Pegasus Airlines në Ballkan vazhdon me inkuadrimin e fluturimeve në destinacionin e ri, Prishtinë – Stamboll duke filluar prej vetëm €29.99

Pegasus Airlines fillon me orarin e fluturimeve prej Prishtinës për Stamboll më 17 Tetor 2011. Biletat për Pegasus Airlines, të cilat e rrisin rrjetin e fluturimeve deri tek numri i 49-të në 22 shtete, do të jenë aktive në shitje prej €29.99 (me taksa).

pegasus prishtina – Istanbul per vetem 29.99 €

Relacioni i ri ndërmjet Prishtinës dhe aeroportit Sabiha Gokcen në Stamboll, i cili fillon më 17 Tetor do të operojë tre herë në javë (Hëne, Mërkure dhe Shtune) duke e bërë destinacionin e 30-të Internacional të Pegasus
Për Pegasus:
Pegasus Airlines filloi fluturimin e parë të tij të brendshëm, të planifikuar, me 1 nëntor 2005, duke krijuar dhe implementuar për herë të parë strategjinë e kompanisë së parë Turke “me kosto të ulët” (Low cost airlines). Duke përzgjedhur aeroportin Sabiha Gökçen për aeroportin kryesor dhe shpërndarës, Pegasus Airlines prezenton para publikut turk mënyrën më të lehtë për të fluturuar rehatshëm dhe me kosto të ulët.
Me Pegasus Airlines në vitin 2010 fluturuan mbi 8.6 milion udhëtarë dhe në flotën e saj ka 39 aeroplan, duke përfshirë edhe flotën e saj më të re Izair. Pegasus Airlines ka flotën më të re në Turqi, me moshë mesatare 2.5 vjet të gjeneratës së re Boeing 737-800.
Pegasus Airlines fluturon me orar te regullt në 19 destinacione në Turqi dhe 30 Internacionale nga Turqia dhe mund të rezervohet online në: www.flypgs.com
Destinacionet në Turqi: Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Elazig, Gaziantep, Hatay, Istanbul, Izmir, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Sivas, Trabzon, Van.
Destinacionet Internacionale: Amsterdam, Athens, Basel, Beirut, Berlin, Brussels, Bucharest, Donetsk, Dusseldorf, Copenhagen, Cologne, Kharkiv, Krasnodar, London, Marseille, Milan, Munich, North Cyprus (Ercan), Paris, Prishtinë, Rome, Skopje, Sofia, St. Etienne/Lyon, Stockholm, Stuttgart, Tbilisi, Tehran, Vienna, Zurich.
Pas Pegasus Airlines, kompanisë ajrore të themeluar në Turqi në pronësi private e cila u themelua në vitin 1990 qëndron Holding ESAS e familjes Sabançi. Duke qenë aktiv në industrinë e linjave ajrore, ESAS Holding gjithashtu ka një prani aktive në sektorët e shëndetësisë dhe të ushqimit. Pegasus Airlines menaxhohet nga kryetari Ali Sabançi dhe CEO, Sertac Haybat.
Pegasus, i cili vazhdimisht vazhdon të investojë shumë në fushën e sigurisë së fluturimit dhe inovacionit teknologjik dhe për të siguruar fluturimet në kohë për të gjithë udhëtarët e saj, në dy investimet e saj të fundit ka investuar mbi US $22.3m. Pegasus tani posedon simulatorin e ri të fluturimit në Turqi, e cila është në pronësi të vetëm 10% të 582 linjave ajrore të botës, dhe e cila qëndron në qendrën e trajnimit të fluturimeve të Pegasusit. Pegasus gjithashtu është kompania ajrore e parë në botë që implementon sistemin dy anësor të sistemit të komunikimit “Wireless Groundlink End to End Network Solutions”.
Në një botë gjithnjë e në rritje të konkurrencës Pegasus Airlines garon e para si një nga kompanitë më të reja dhe dinamike të
Turqisë. Në prill të vitit 2009 kompania amë e Pegasus, ESAS Holding është bërë akcionare me 16,48% në Air Berlin, kompanisë së dytë ajrore të Gjermanisë dhe e pesta në Evropë, duke e bërë aksionarin më të madh privat. Në fund të vitit 2011 Pegasus filloi fluturimet “codeshare” me Air Berlin duke ju mundësuar udhëtarëve të fluturojnë me Pegasus nga katër qytetet gjermane për në Turqi