Kosova padit kompaninë “Belle Air”

Kompania e fluturimeve ajrore “Belle Air”, e cila po shkon drejt falimentimit, mund të përballet edhe me një proces gjyqësor me ndjekje penale nga shteti i Kosovës.

Ministria e Infrastrukturës (MI), që është trashëgimtare e kompetencave edhe në aviacionin civil nga ish-Ministria e Transportit, ka ushtruar kallëzim penal në fund të muajit të kaluar kundër dry drejtuesve ët kësaj kompanie.

Kallëzimi penal të cilin e posedon Gazeta Express është ushtruar nga MI-ja kundër Ilir Xhelos, menaxher i përgjithshëm në këtë kompanie dhe Elio Sallabandës. Continue reading Kosova padit kompaninë “Belle Air”

Belle Air Europe rrit kapacitetin e flotës

Belle Air Europe ka shtuar kapacitetin e flotës për të bërë të mundur fluturimin e pasagjerëve të tij. Gjatë verës 2013 qytetarët kosovarë kanë zgjedhur vendlindjen për të kaluar pushimet e tyre verore, duke zgjedhur Belle Air Europe si transportuesin e tyre.

Por cila është kompania ajrore Belle Air Europe?

Kompania ajrore Belle Air Europe, një investim evropian në Republikën e Kosovës, operon në tregun e Kosovës që prej vitit 2009. Misioni i saj është krijimi i linjave ajrore të rregullta ndërmjet Kosovës dhe Europës, duke ofruar më shumë mundësi udhëtimi për të gjitha grupet shoqërore.

Ky investim është më i madhi i bërë deri tani në fushën e industrisë së aviacionit në Kosovë. Vetëm në vitin 2013 ky investim arriti në vlerën e 60 milionë euro, ndërsa në vitin 2014 parashikohet të kapë vlerën e 100 milionë EUR.

Aktualisht, Belle Air Europe operon me fluturime të rregullta nga Aeroporti i Prishtinës drejt 12 destinacioneve të ndryshme: Milano, Verona, Venezia në Itali, Dusseldorf, Hannover, Munich, Stuttgart në Gjermani, Bruksel, Malmo, Mulhouse.

Destinacionet e Zurich dhe Geneveoperohen nga Belle Air Europe nënkontraktuar nga kompania ajrore Darwin Airlines në Zvicër dhe operatori turistik Always Travel & Tours në Kosovë.

Për të realizuar këtë aktivitet në Kosovë janë punësuar 78 punonjës, pa përfshirë stafin e kabinës, ndërsa në vitin 2014 parashikohet të arrijë në 178, duke punësuar edhe 100 punonjës të rinj.

belleair-kosova-1

Numri i pasagjerëve të transportuar nga fillimi i aktivitetit deri në fund të muajit korrik 2013 nga kompania Belle Air Europe është mbi 600,000 pasagjerë, duke konkurruar suksesshëm operimin kaotik të charter-ave të disa prej agjencioneve turistike në këtë treg, me çmime më ekonomik edhe me më shumë fluturime në ditë, me avionë të gjeneratës më të fundit Airbus A319 e A320.

Rritja e numrit të pasagjerëve në këtë verë ka imponuar shtimin e numrit të fluturimeve, për të përballuar këtë kërkesë. Ky fluks është rritur relativisht, duke sjellë me vete edhe disa problematika. Continue reading Belle Air Europe rrit kapacitetin e flotës

“Belle Air” të sqaroj vonesat e pasagjerëve

Drejtues të Departamentit të Aviacionit Civil të Kosovës kanë kërkuar sqarime nga zyrtarë të aviokompanisë “Belle Air” me seli në Itali, për operimeve në sezonin veror, si dhe vonesave të disa pasagjerëve të evidencuara gjatë ditëve të fundit. Njëkohësisht për këtë i janë drejtuar edhe Autoritetit civil të shtetit italian. Por ende nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Problemet me të cilat janë përballur ditëve të fundit dhjetëra pasagjerë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, i kanë nxitur autoritetet në Kosovë të kërkojnë sqarime nga zyrtarë të aviokompanive përgjegjëse.

Udhëheqësi i Departamentit të Aviacionit Civil, në kuadër të Ministrisë së Infrastrukturës, Ismail Berisha, tha për Radio Kosovën se fillimisht kanë kontaktuar me zyrtarë të kompanisë “Belle Air” në Prishtinë, nga e cila kanë kërkuar një raport përmbledhës të operimeve në sezonin veror, si dhe të gjitha listat e pasagjerëve që nuk kanë mundur t’i realizojnë udhëtimet e tyre të planifikuara. Por nga ata nuk kanë marrë përgjigje, ndaj kanë marrë edhe veprime tjera.belle-air-europe-airkosova

“Iu kemi drejtuar bazës së aviokompanisë ‘Belle Air Europe’ në Itali, dhe i kemi dërguar shkresë edhe autoritetit të Aviacionit Civil në Itali, të cilët janë përgjegjës për rregullsitë e veprimeve të aviokompanisë e cila licencohet nga ai shtet”, theksoi ai.

Berisha tha se përveç pasagjerëve që kanë udhëtuar në vendet e Evropës, probleme kanë pasur edhe pasagjerët që kanë udhëtuar drejt Zvicrës. Në këtë rast sipas tij, i janë drejtuar kompanisë “Darvin”, e cila i ka huazuar avionët nga kompania Belle Air, si dhe autoritetit të Aviacionit Civil Zviceran.

“Deri tani nuk kemi asnjë përgjigje, pasi koha është e shkurtër bëhet fjalë për një ditë, dy, dhe jemi në pritje”, theksoi ai. Continue reading “Belle Air” të sqaroj vonesat e pasagjerëve

Kompanite shesin bileta ne menyre te pa kontrolluar!

airkosovaflight

Dhjetëra qytetarë të Kosovës janë mashtruar të dielën në mbrëmje nga një kompani fluturimi që kishte destinacion Gjermaninë.

Qytetarët, të revoltuar, kanë bllokuar hapësirën e Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari” në pjesën ku dorëzohen bagazhet dhe bëhet kontrolli i pasaportave.

Dëshmitarët i kanë thënë “Tribunës”, të dielën rreth orës 22:30, se ata nuk do të largohen nga aty pa marrë një përgjigje nga kompanitë që i kanë blerë biletat për linjën Prishtinë-Hanover.

Kohët e fundit janë shënuar disa incidente të tilla, sidomos me kompaninë e fluturimeve “Belle Air” e cila ka shitur më shumë bileta sesa vende në aeroplan.

Avio kompania “Belle Air” ka lënë të shtunën qindra udhëtarë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, pasi që numri i biletave të shitura ka qenë shumë më i madh se numri i karrigeve që ka avioni i kësaj kompanie.

Po ashtu, situatë e njëjtë si kjo ka ndodhur edhe një ditë më parë, ku udhëtaret që kanë blerë bileta te kjo kompani, kanë pritur më orë të tëra në Aeroport për të fluturuar, por një gjë e tillë ka ndodhur tek deri në orët e vona të mbrëmjes, shkruan gazeta “Zëri”.

Udhëtarët e shumtë që kanë pritur më orë të tëra në Aeroport akuzojnë kompaninë për mashtrim, pasi që vonesat e tilla atyre po iu kushtojnë me humbjen e vendeve të punës.

“Kjo është kompani mashtruese. Neve si udhëtarë po na dëmton tej mase”, tha njeri nga udhëtarët e shumtë që ishte duke pritur për të udhëtuar.

Në anën tjetër, zyrtarë të Aeroportit të Prishtinës jo zyrtarisht konfirmojnë se shumë udhëtarë kanë mbetur në Aeroport, ngase kompania nuk ka pasur vende në avion, ndërkaq paratë i ka marrë nga qytetarët.

“Qytetaret që kanë pasur me udhëtuar në mëngjes do të udhëtojnë në orët e vona të mbrëmjes” bën të ditur burimi i gazetës brenda Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari”.

“Belle Air” kritikohet nga pasagjerët për vonesa

Ishte lodhur e nervozuar nga pritja e gjatë në aeroportin e Cyrihut, Zvicër.Visar Haxhimusa bashkë me dhjetëra pasagjerë të tjerë ankoheshin se kanë mbetur pa udhëtuar nga ai qytet drejt Kosovës për shkak të problemeve që kanë hasur me kompaninë “Belle Air”. Fluturimi ishte anuluar. “Agjencitë duhet paraprakisht të lajmërojnë për anulimin e fluturimit”, thotë Haxhimusa. “Në shekullin 21 të ndodhin këso gjëra është absurde”.

Kështu u ka ndodhur edhe të tjerëve.Edhe një 55-vjeçar, Jahë Kadrijaj, nga Cyrihu, me prejardhje nga Deçani, kishte mbetur në Aeroportin e Cyrihut. “Agjencitë duhet paraprakisht të lajmërojnë për anulimin e fluturimit”.Ai thotë se nuk e ka njoftuar askush. Ai paralajmëroi padi. “Askush nuk tha se do të kompensohet kjo kohë e humbur dhe rruga deri në Gjenevë”, tha Kadrijaj.

Këto vonesa në fluturim dhe shtyrje kanë ndodhur më 26 qershor të këtij viti, në Cyrih. Biletat e blera disa muaj më herët e që ishin kthyese mund të silleshin rreth 250 euro.Vonesa kishte edhe në Prishtinë. Më 17 korrik. Edhe pse ekrani i paralajmërimeve në aeroport tregonte se aterrimi i aeroplanit të avio-kompanisë “Belle Air” duhet të ndodhte në orën 10:45, aeroplani nuk ateroi dhe vonesa nuk u paralajmërua.

belleair air kosova
belle air kosova

Po të njëjtën ditë vonesë pati edhe avio-kompania “Adelways”. Kjo e fundit paralajmëroi pasagjerët për vonesën e aterrimit.Vonesë të fluturimit nga “Belle Air” pati edhe të mërkurën e 24 korrikut, në aeroportin e Prishtinës. Fluturimi që nga Prishtina për në Dusseldorf, Gjermani, ishte dashur të realizohej në ora 11:40 ishte shtyrë për 18:00. Continue reading “Belle Air” kritikohet nga pasagjerët për vonesa

bileta autobusi per kosove

bileta autobusi per kosove

Ne gjatë sezonit të veres I angazhojmë dy autobusët tanë në linjen Suedi Kosovë në menyrë që tu dalim në ndihmë bashkëkomabsve tanë, por gjatë sezonit tjetër ne me kompanin tone jemki tër angazhuar në turizëm në Suedi ku bejmë bartjen e turistëve në sezonin e dimrit në vendet turistike suedeze ku xhvillohet turizmi dimror siodmos skijimi. Edhe me kete lloj veprimtarie deir me tani ne jemi shume të kenaqur dhe besoj se ia kemi arritur qellimit me punën tone. Momentalisht kemi dy autobus e shpresojme se ne te ardhmen do e shtojmë numrin e tyre.

Çdo ditë udhetime me autobus super komod në destinacionet:

  • Prishtine Sarande Prishtine
  • Prishtine Dhermi Prishtine
  • Prishtine Himare Prishtine
  • Prishtine Ksamil Prishtine
  • Prishtine Vlore Prishtine
  • Prishtine Durres Prishtine
  • Prishtine Velipoj Prishtine
  • Prishtine Shengjin Prishtine
  • Prishtine Ulqin Prishtine

airbus kosova
Ne operojmë me transportin rrugorë, me autobusë në destinacione të ndryshme, me linja turistike verore, si dhe bëjmë organizimin e turneve të ndryshme, vizitave grupore dhe aktiviteteve tjera si brenda, ashtu edhe jashtë vendit.
Udhëtime direkte nga Gjermania për Kosovë përmes Hungarisë çdo të Martë dhe të Premte ndërsa nga Kosova çdo të Mërkurë dhe të Shtunë

Dortmund – Kosove me Autobus
Essen – Kosove me Autobus
Düsseldorf – Kosove me Autobus
Köln – Kosove me Autobus
Frankfurt – Kosove me Autobus
Manheim – Kosove me Autobus
Karlsruhe – Kosove me Autobus
Stuttgart – Kosove me Autobus
Ulm – Kosove me Autobus
Ausburg – Kosove me Autobus
München – Kosove me Autobus
Podujevë – Kosove me Autobus
Prishtinë, Pejë, Ferizaj, Gjila

Gjermani – Kosove: nepermjet Austrise & Hungarise
» Dortmund – Prishtine: çdo te marte dhe te premte
» Frankfurt – Prishtine: çdo te marte dhe te premte
» München – Presheve/Prishtine: çdo te marte dhe te premte
» Hamburg – Prishtine: çdo te premte
» Berlin – Prishtine: çdo te premte

Gjermani – Kosove: nepermjet Kroacise & Malit te Zi
» Frankfurt – Prishtine: çdo te shtune
» Dortmund – Prishtine: çdo te shtune
» Hamburg – Prishtine: per momentin nuk kemi nisje!

Gjermani – Shqiperi – Kosove: nepermjet Italise
» Kassel – Tirane – Prishtine: çdo te enjte
» Dortmund – Tirane – Prishtine: çdo te enjte

Gjermani – Maqedoni: nepermjet Sllovenise dhe Kroacise
» Düsseldorf – Shkup/Gostivar: çdo te merkure dhe shtune
» Bielefeld – Shkup/Gostivar: çdo te merkure dhe te shtune

Belgjike – Kosove: nepermjet Austrise & Hungarise
» Bruksel – Prishtine : çdo te marte dhe te premte

Zvicer – Kosove: nepermjet Austrise & Hungarise
» Gjeneve – Prishtine: çdo te marte dhe te premte

Bileta te lira nga shume qytete te gjermanise
München – Prishtine vetem 130 euro (bilete kthyese)

Düsseldorf – Shkup vetem 100 euro (bilete nje drejtimshe)

München – Tirane vetem 85 euro (bilete nje drejtimshe)

12 mijë turistë të huaj e vizituan Kosovën

Nehat Gashi, së bashku me gruan dhe dy fëmijët e tij, e ka lënë Austrinë dhe ka ardhur në Kosovë për t’i kaluar pushimet verore.

”E ndiej si obligim që për çdo vit me ardhur në Kosovë për t’i kaluar pushimet verore së bashku me gruan dhe fëmijët” tregon ai. Për kohën sa qëndron në Kosovë për rreth një muaj, ai thotë se i shpenzon më rreth 4000 euro.

“Gjithmonë kur është koha e verës e vizitojmë Kosovën. Këtu i kemi të afërmit tanë që i vizitojmë, mirëpo edhe qytetet e tjera të Kosovës. Pushimin më së shumti e zgjasim 1 muaj, pasi që duhet të kthehemi për të punuar”shton më tej ai.

Por, nuk është vetëm Gashi me familje që për çdo vit kalon pushimet verore në Kosovë. Të tillë ka edhe shumë bashkatdhetarë të tjerë, por edhe shtetas të shteteve të ndryshme të botës. Vetëm gjatë muajit maj dhe qershor të këtij viti shumë persona nga Shqipëria, Italia, Turqia, Japonia, Britania e Madhe, dhe SHBA-ja, kanë ardhur ta vizitojnë vendin tonë

Eksperti turizmit Zekë Ceku ka thënë së dita ditës po shtohet interesimi i turisteve të huaj për ta vizituar vendin tonë.

air-kosova-rugove

“Çdo i huaj që vjen në Kosovë dhe qëndron më shumë së 24 orë dhe më pakë se 365 ditë dhe i shpenzon mjetet që i ka pru nga jashtë konsiderohet si vizitor. Kemi individ dhe grupe familjare që vinë në mënyrë individuale, mirëpo ka edhe në grupe, sezoni i verës është ma i preferuari për vizitorë. Grupet familjarë zakonisht qëndrojnë tek të afërmit e tyre, ndërsa shtetasit e tjerë që vijnë në grupe qëndrojnë nëpër hotele, dhe të gjitha shpenzimet që i bëjnë gjatë qëndrimit të tyre në vendin tonë i shkojnë rritjes së ekonomisë vendore”, tha Ceku.

Sipas tij, grupet e organizuara zakonisht qëndrojnë 8 deri në 10 net, ku sipas tij çmimet janë të volitshme.

Ceku ndër të tjera ka treguar se vizitorët nga shtetet e ndryshme e kanë përshtypjen se Kosova është një vend i pa zhvilluar dhe pa turizëm, mirëpo kur vijnë dhe e vizitojnë pastaj ndryshojnë mendimin.

“Turistet që vijnë nuk janë shumë të informuar për Kosovën. Ata kanë atë përshtypjen që Kosova pasi që nuk ka det, nuk ka asgjë, mirëpo situata nuk qëndron ashtu. Ne turistët e huaj i dërgojmë në Prizren, në Mitrovicë, Pejë në Prishtinë, ka shumë vende të bukura që ja vlen më u vizituar”ka thënë më tej ai.

Mirëpo, për Çekun edhe më tej mbetet shqetësim mos regjistrimi i turisteve të huaj të cilët vijnë në vendin tonë për të kaluar pushimet.

“Nuk kemi regjistrim të saktë të turistëve që vijnë në vendin tonë, sepse po ti kishim këto të regjistruara turizmi do të ishte eksportuesi më i madh në vend, dhe se rritjes ekonomike do ti ndihmonte shumë kjo dukuri”ka thënë më tej ai.

Sipas Çekut, organet kompetente nuk po bëjnë sa duhet për ta zhvilluar turizmin dhe për t’i joshur vizitorët e huaj.

Sipas tij, Kosova është vend i përshtatshëm për vizitorët, mirëpo qeveria nuk po bënë edhe shumë sa i përket turizmit. Ai tha se duhet që të krijohet kushte për biznese që ato t’i joshin turistet e huaj. Sipas tij, vendet më të vizituara nga ta janë: Malet e Sharrit, Brezovicë, Liqeni i Batllavës, Shpella e Gadimes, Gryka e Madhe, etj.

Në anën tjetër Halil Bajrami, udhëheqës i Divizionit të Turizmit, ka thënë së bazuar në vitet e me hershme turizmi në Kosovë po shënon rritje.

“Sipas të dhënave të statistikave turistike të përgadituara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës, krahasua tremujorin e parë të vitit 2013 në raport me tremujorin e parë të vitit 2012 ka rritje të numrit të vizitorëve, dhe netëve të qëndrimit” ka thënë ai.

Gjatë vitit 2012, Kosovën e vizituan 48 mijë turistë

Sipas Halil Bajramit, gjatë tre mujori të parë të vitit 2012, Kosovën e kanë vizituar 5.965 vizitorë, ndërsa në tre mujorin e parë të vitit 2013 ka pasur vizituar 12 mijë e 603 vizitorë.

“Netët e qëndrimit për vitin 2012 ka qenë 11.259, ndërsa tre mujori i parë i vitit 2013 ka qenë 19.988, nga kjo dhe shihet që ka pasur rritje të numrit të vizitorëve,” ka thënë ai.

Bajrami ka treguar se vetëm gjatë vitit të kaluar ka pasur 48 mijë e 790 vizitor të huaj në vendin tonë. “Gjatë vitit 2012 Kosovën e kanë vizituar 48.790 turistë të huaj e që kanë fjetur në vendin tonë 90.968 net”ka thënë ai. /zeri

Zyra informative e turizmit në Kosovë

Është hapur për herë të parë të enjten në Prishtinë, Shoqata e Turizmit Alternativ të Kosovës, e cila i ndihmon të gjithë turistët ndërkombëtarë por edhe ata vendorë të informohen për bukuritë natyrore, objektet kulturore, që i posedon Kosova.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, ka thënë se hapja e kësaj zyre informative për turistët ka një rëndësi të veçantë sepse, sipas tij, kjo do të jetë një pikë e rëndësishme e ardhjes së të turistëve të huaj por edhe qytetarëve nga e tërë Kosova, që të marrin informata të mjaftueshme për Prishtinën dhe qytetet e tjera.

Sipas Mustafës, i rëndësishme është edhe krijimi i turizmit të lidhur edhe me vendet e tjera në regjion. “Të shtojmë bashkëpunimin me vendet në regjion në mënyrë që të krijojmë një turizëm të lidhur me kryeqytetet e tjera në regjion dhe pjesët turistike të këtyre vendeve dhe të afirmojmë objektet e trashëgimisë tonë historike, trashëgiminë tonë kulturore, objektet e reja të cilat tani kanë një pamje mjaftë të mirë dhe po i japin një pamje karakteristike kryeqytetit tonë dhe Kosovës”, ka thënë Mustafa.

air prishtina

Ndërsa zëvendës ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Cuneyd Ustaibo, ka përgëzuar shoqatën për hapjen e kësaj zyre e cila sipas tij i jep mundësi të madhe zhvillimi gjitha qyteteve të Kosovës. “Kjo zyre ka një rëndësi të madhe në zhvillimin e turizmit jo vetëm të Prishtinës por edhe të mbar Kosovës, andaj përgëzojmë shoqatën e turizmit alternativ të Kosovës dhe gjithë akterët mbështetës për hapjen e zyrës informative të turizmit”, ka shtuar Ustaibo.

Edhe kryetar i Shoqatës së Turizmit Alternativ të Kosovës, Baki Hoti, ka pohuar se qëllimi i hapjes së kësaj zyre është informimi sa më i qartë për të gjithë vizitorët që dëshirojnë të njihen sa më afër me vendet e bukura që i ka Kosova. “Qëllimi i kësaj është informimi sa më i qartë për gjithë vizitorët ndërkombëtarë, për të gjithë vizitorët dhe grupet që dita e ditës po shtohet, por edhe për diasporën e cila ka nevojë për informata më të hollësishme për rreth vende, bukurive natyrore, që Kosova ka mjaft”, ka theksuar Hoti.

Ndërsa, hapja e kësaj zyre është mundësuar me ndihmën e Komunës së Prishtinës, Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë si dhe disa donatorëve. Të gjithë ata që dëshirojnë të informohen për turizmin në Kosovë, zyra gjendet në Sheshin “Zahir Pajaziti”, pjesa veriore e Hotelit Grand.

Royal Travel Prishtina

Royal Travel

Bulevardi Bill Clinton, p.n., Prishtinë

Tel: +377 (0) 44 121 619

Email: info@royaltravel-ks.com

Web: www.royaltravel-ks.com

Royal Travel është agjencion turistik i themeluar në vitin 2004 ashtu që t’ju ofrojmë besimtarëve myslimanë shërbime elitare për kryerjen e Haxhit dhe Umrës konform rregullave të sheriatit dhe në pajtim me sunetin e të Dërguarit Muhammed, lavdërimi dhe paqja e Allahut qofshin mbi të.

Dëshira për themelimin e këtij agjencioni vjen si rezultat i punës shumëvjeçare në shërbim të haxhinjve dhe i vuajtjeve me të cilat ballafaqoheshin haxhilerët e Ballkanit në përgjithësi duke filluar që nga transporti, akomodimi në hotele, ushqimi dhe vështirësitë e tyre në kryerjen e ritualeve të haxhit sipas rregullave të caktuara. Kryerja e Haxhit konform rregullave ka shpërblim të madh. Ai i cili e kryen haxhin duke respektuar të gjitha normat dhe dispozitat e tij kthehet i pastër nga mëkatet si atë ditë kur e ka lindur nëna e tij, në të kundërtën shpërfillja e këtyre rregullave dhe mosplotësimi i tyre mund të rezultojë që haxhiu të kthehet me më shumë mëkate sesa kishte para se të shkonte. Me qëllim të shmangies së këtyre problemeve “Royal Travel” ofron zgjidhjen më fatlume për kryerjen me përpikëri të Haxhit dhe Umres dhe duke respektuar të gjitha rregullat e këtyre adhurimeve.

Në vitin 2009 “Royal Travel” fitoi të drejtën nga Ministria e Haxhit dhe Ministria e Punëve të Jashtme e Arabisë Saudite që të veprojë si operator i vetëm në rajon për individë dhe grupe në sigurimin e vizave për kryerjen e Umres për këto shtete: R. e Kosovës, Shqipëria, Mali i Zi, Serbia dhe Maqedonia.

Nga shërbimet tona gjer më tani kanë përfituar shumë besimtarë nga vendet e sipërpërmendura dhe diaspora, si p.sh. nga: Zvicra, Austria, Gjermania, Finlanda, Belgjika, Suedia, etj.

Përvoja jonë dhe këshillat e klientëve tanë na kanë obliguar që çdo vit ta rrisim cilësinë e shërbimeve tona. Përfitues të këtyre shërbimeve mund të jenë të gjithë bashkatdhetarët tanë me qëndrim në diasporë, por që kanë ndonjë dokument identifikimi të rajonit ku ne operojmë edhe nëse kanë pasaportë të vendeve ku aktualisht jetojnë.

Airprishtina Bileta dhe Oferta per Maj 2013

Fluturime për në Prishtinë
Veronë Prishtinë    nga EUR 49,00
Shtutgart Prishtinë    nga EUR 49,00
Mynhen Prishtinë    nga EUR 49,00
Dyseldorf Prishtinë    nga EUR 49,00
Cyrih Prishtinë    nga CHF 69,00
Gjenevë Prishtinë    nga CHF 100,00
Basel/Mulhouse Prishtinë    nga CHF 119,00
Bruxelles Prishtinë    nga EUR 109,00

Fluturime nga Prishtina
Prishtina Shtutgart    nga EUR 59,00
Prishtina Mynhen    nga EUR 79,00
Prishtina Veronë    nga EUR 79,00
Prishtina Dyseldorf    nga EUR 79,00
Prishtina London-Gatwick    nga EUR 99,00
Prishtina Cyrih    nga CHF 129,00
Prishtina Basel/Mulhouse    nga CHF 139,00
Prishtina Hannover    nga EUR 119,00

Air Prishtina
Sheshi Nëna Terezë 45/1, Prishtinë
Tel: 038 222 099
Email: kontakt@airprishtina.com
Web: www.airprishtina.com

Continue reading Airprishtina Bileta dhe Oferta per Maj 2013