Vera 2013 – Oferta Speciale per Turqi

Ofertë speciale

5*ROYAL HOLIDAY PALACE LARA, Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA 908,80 UAI

18500_L
Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Lara – Kundu 15km nga aeroporti i Antalisë dhe 17km nga qendra e qytetit. Hotel është pranë plazhit.

Vendosja: Hoteli posedon gjithsej 606 dhoma. Standard dhoma superiore janë 467 (46m²; 2+1pax), 24 deluxe suitë (85m², 2 dhoma gjumi dhe 1 dhomë e ditës), 47 duplex dhoma (75m²;kati përdhes me dy shtretër + banjë me dush, nalt është shtrati francez me banjë me vaskë, pa derë, sikur galeri, max4pax), dhoma suitë 8 (60m², një dhomë gjumi dhe një dhomë e ditës max2+1pax), dhoma familjare 56 (60m² dy dhoma të fjetjes me një derë në mes, max4pax), triplex suita 2 (114m², në katin e dytë dhoma e prindërve me banjë, në katin e parë dhoma tjetër me dush, max4pax), King Suits 2( 180 m² në katin e epërm dhoma e prindërve me Jakuzi, në katin e poshtëm dhoma për fëmijë, banjë me dush ,dhoma e ditës dhe një kuzhinë e vogël, max4pax).Të gjitha dhomat janë tejet komforte dhe me ballkon, pamje nga deti apo me pamje fantastike nga kopshti, banjë private me dush / vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, qilim në dysheme, mini bar (lëngje dhe birrë rimbushur çdo ditë), arkë dhe TV satelitor, qilim në dysheme, ballkon dhe të gjitha dhomat janë për jo duhanxhinj
Shërbimi: Ultra All Inclusive – bife i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, bife dietal, bufe për fëmijë, ushqim i lehtë pranë plazhit, darka, ushqim i lehtë në orët e vona. Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe nga importi, çaj, kafe, akullore në restorant gjatë drekës dhe në darkë, A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe gjatë javës një restorant është në dispozicion, pastiqeri. Shërbim në dhomë, restoranti i dytë paguhet. Lëngu i  freskët nga frutat dhe perimet, shampanjë nga importi, ca nga pijet nga importi si p.sh. Whiskey i  vjetër, konjak etj. dhe vera special  në shishe janë me pagesë shtesë.
Përmbajtja: Restoranti kryesor me bufe të hapur, snack bar ne plazh dhe pranë pishinës. A’la Carte restorantet –Vapiano (Italian), Hashi (kuzhina e lindje së largët), El torito (Meksikan), Deep Blue (ushqim deti) dhe Lal restorant (turke), bare përgjatë kompleksit hotelier 24 orë shërbim. Mjeku, kujdestar i  fëmijëve, larje rrobash dhe pastrim kimik, floktari, telefoni, faksi, qendra bukurisë, rent a car, internet café, lojëra në kompjuter, qendra tregtare janë me pagesë.
Plazhi: Hoteli posedon plazh private, rërë, shtretër, ombrellat dhe peshqirët janë pa pagesë.
Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, Aqua park me 8  rrëshqitëse uji, fitnes qendra, banje Turke, saunë, Jacuzzi, dhomë me avull, tenis, volejboll plazhe, pingpong si dhe sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Terrenet për tenis me ndriçim, shkolla, masazhi, sporet ujore, shkolla e zhytjes si dhe SPA qendra janë me pagesë. Program argëtues ditor dhe gara, show në mbrëmje me grup profesional, muzikë të gjallë disa ditë gjatë javës. Mini club dhe Junior club për tinejxher.

5*DELPHIN IMPERIAL LARA, Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA 26.08.2013 1053,70 UAI

18945_L

5*ROYAL WINGS HOTEL LARA, Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA, 27.08.2013 920,00 UAI

5*DELPHIN PALACE DELUXE COLLECT LARA Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA, 26.08.2013 965,50 UAI

5*ROYAL ALHAMBRA PALACE SIDE Turqi nisja nga PRISHTINA 27.08.2013 761,80 UAI

5*SUSESI LUXERY RESORT BELEK Turqi nisja nga PRISHTINA 22.07.2013 1018,00 UAI

Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Belek, 35km nga aeroporti i Antalisë dhe 40km nga qendra e Antalisë.
Vendosja: Gjithsej janë 554 dhoma. Deluxe dhoma 360 (në ndërtesën kryesore 40m², 2+1pax), Senior suitë dhoma 32 (76m², max5pax në ndërtesën kryesore një dhomë e fjetjes, një e ditës dhe dy banjë) dhe  4 dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Tarracë apartamente gjithsej 141 dhoma: tarrace standard dhoma 26 (40m², 2+1pax), Tarrace Family dhoma 82 (63m², 2+2pax platformë ndërrese mes dy dhomave),Tarrace Triplex family dhoma 23(115m², max5pax gjinden ne katin e katert , dhoma e dites ne hyrje dhe 3 dhoma te fjetjes , banjat dhe dalje direkt në pishinë). Dhomat speciale: suita Love Lake 24 ( një dhome e fjetjes, një dhome e ditës, një Jakuzzi në banjë, 80 m², max 3pax), HQL villa 2 (750 m², max8pax), Royal suitë 15 (206m², max5pax, dy dhoma të fjetjes, një dhome e dites,me pishinë në tarracë dhe 2 Jacuzzi), Junior Royal suitë 3 (165m², max5pax, me 2 dhoma të fjetjes, një të ditës dhe jakuzzi në banjë, 50m² tarracë), dhe King suitë 2 (420m², ndodhen në katin e epërm të ndërtesës kryesore, me pesë dhoma të fjetjes, Jacuzzi dhe pishinë në tarracë, max9pax).

Të gjitha  dhomat janë me banjë private vaskë dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, arkë, mini bar (lëngje dhe birrë), TV satelitor (LCD) dhe sistem muzikor, ballkon ose tarracë. Dhomat në ndërtesën kryesore janë me pamje nga deti ose kopshti, por në Tarracë shtëpitë janë me pamje nga kopshti.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur shërbimi për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë, ëmbëlsira, kafe, çaj, darka, ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standard nga importi, lëngu i freskët nga ora 07:00-19:00, pijet në vitaminë bar, mini bari me pije të lehta dhe birra, dhe ushqimi i lehtë në mbrëmje janë pa pagesë. Nuk përfshihen në koncept: Pijet luksoze Premium, verërat speciale dhe të importuara, shërbimi në dhomë, të gjitha pijet në shishe. A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, me pagese shtesë dhe mund të shfrytëzohet dy herë gjatë qëndrimit një javor.

Përmbajtja: Turquoise – Restorant kryesor me shërbim bufe e hapur, A’la Carte restorantet – Takatuka (Turk), Paprica (Italian), Ada (Meksikan), Cassia (Kinez dhe Japonez), Tumanna (Argjentina), Alesta (Peshku), Bakus ( Wine House), bare përgjatë kompleksit hotelier, The G – disko bar, dhe tri herë në javë Club Mor Gogo Bar. Mjeku, floktari, larje rrobash dhe pastrimi kimik, internet café dhe lojërat në kompjuter, rent a car, qendra tregtare janë me pagesë.

Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, aqua park, fitness qendër, Banjë Turke, saunë, banjë me avull, tereni për tenis, pingpong, mini futboll, squash, volejboll plazhi janë pa pagesë. Ndriçimi për tenis  si dhe pajisjet, të gjitha sportet ujore, SPA & Wellness qendra, bilardo, birilat janë me pagesë.

Program animues gjatë ditës dhe në mbrëmje show program me ekip profesional. Mini Klub për fëmijë për 04-12 vjet.  www.susesihotel.com

18952_L

5*AK-KA ANTEDON HOTEL KEMER Turqi nisja nga PRISHTINA 22.07.2013 736,00 UAI

5*DELPHIN DIVA PREMIERE LARA, Turqi nisja nga Antalya, Turqi nisja nga PRISHTINA,26.08.2013 927,70 UAI

5*ELA QUALITY RESORT HOTEL BELEK Turqi nisja nga PRISHTINA 24.08.2013 1172,00 ELA

5*LIMAK ARCADIA HOTELS & RESORT BELEK Turqi nisja nga PRISHTINA 29.07.2013 906,00 UAI

5*FAME RESIDENCE KEMER HOTEL KEMER Turqi nisja nga PRISHTINA 24.08.2013 578,50 FSAI

5*PAPILLON AYSCHA BELEK PRISHTINA Turqi nisja nga 22.08.2013 850,00 HCAI

5*LIMAK ATLANTIS RESORT BELEK Turqi nisja nga PRISHTINA 30.08.2013 824,00 UAI

5*FANTASIA HOTEL DE LUXE KEMER Turqi nisja nga PRISHTINA 22.07.2013 771,00 UAI

5*FAME RESIDENCE LARA LARA Turqi nisja nga PRISHTINA 24.08.2013 706,75 FSAI

18501_L

Vera 2013 Pushim pafund

Pushim pafund! Nje keshille per pushim cilesor

Eshte koha te beni dicka te mire per juve dhe familjen e juaj. Eshte koha te rimbusheni me energji pozitive duke kaluar momente te paharrueshme me miqet dhe te afermit tuaj . Eshte koha te beni pushim te vertete, me mire dhe me lire se kurre me pare.

VAS ka produktin me te mire ne treg per pushime ne Turqi. Cdo oferte qe vije nga hotelet procesohet ne kohe reale ne sistemin tone te rezervimeve ne vas-rks.com qe ju te keni mundesine te gjeni hotelin e juaj te preferuar me cmimin e pershtatshem per ju. Nese ju duhet asistence, ekipi jone dhe i 160 agjencive partner ne  tere  Kosoven eshte ne dispozicionin tuaj ne cdo kohe.

Por ne nuk kursejme ne cilese te produktit. Fluturimi yne charter realizohet nga Turkish Airlines direkt per ne Antalya cdo te marte dhe te premte me per arritje ne kohe per regjistrim ne hotel. Pushimi juaj fillon me nje kaftjall te shishem te sherbyer pa pagese ne aeroplan.

Ne arritje ju pret transferi per ne hotel me autobus te klimatizuar ku sherbehet uje pa pagese dhe ofrohet internet 3G falas qe ju te mbeteni te lidhur ne cdo kohe.

Pra, shfrytezojeni kohen per pushim e jo ne kerkim te hotelit apo ne rruga te gjata. Njihni kultura dhe historia tjera nga ato te rajonit duke udhetuar ne menyre te organizuar pa pasur nevoje te hapni kuleten ne asnje moment.

vera 2013

VENDET PER TE VIZITUAR NE ANTALYA
Beni një shëtitje në Portin e Antalya dhe Qytetin e Vjetër (shtëpitë e restauruara otomane dhe turke)
Provoni çajin turk në Kopshtin e Çajit ne Tophane me pamje të Portit te Antalisë dhe Detit Mesdhe.
Hadrianus Gate (Shekulli II, E.R Roman Gate)
Përmes tramvajit lokal mund te shkoni per te vizituar Muzeun e Arkeologjisë te Antalise (një nga muzetë më te mirë në Evropë)
Vizitoni Ujëvarat Düden në regjionin Lara
Vizitoni tregun turk në Antalya dhe do te kënaqeni me ngjyrat e ndryshme të tekstilit dhe pëlhurave lokale.
Sahat Kulla (Kulle Romane)
Muzeu i lodrave në Portin e Antalya
Qendrat tregtare me te mira në Antalya: Terra City në Lara dhe Migros në Konyaalti
Minicity / Mini-qyteti (muze i hapur qe ekspozon modele të vogla të monumenteve të ndryshme nga e gjithë Turqia)
Vizitoni një nga xhamit historike otomane nga shekulli 16 dhe mësoni rreth Islamit

Eurokoha oferta 30% zbritje per Turqi

Hotel: Kleopatra Sahara

Qyteti: Alanya

Koha:  7 nete / All Inclusive

Cmimi: 330 Euro

Yje: *** (3)

eurokoha - kleopatra - sahara

eurokoha - kleopatra - sahara 2

 

___________________________________________

Hotel: Saphir Resort

Qyteti: Alanya

Koha: 7 nete / All Inclusive

Cmimi: 540 Euro

Yje: ***** (5)

 

eurokoha - saphir hotel

eurokoha - saphir hotel 2

 I’ll be short: great room, great food, great beach and pools. Was here last year and and had a superb time, and decided to come back again this year. Absolutely perfect place!

 

We stayed at Saphir Resort & Spa for two weeks in early July 2011. We found everything to be very fine and the staff to be friendly. The hotel itself was in very good condition and kept very clean all the time. Beach and pool: For us beach was very nice with plenty of free sun beds.

____________________________________________

Hotel: Saphir Hotel

Qyteti: Alanya

Koha: 7 nete / All Inclusive

Cmimi: 463 Euro

Yje: **** (4)

eurokoha - saphir resorteurokoha - saphir resort -2

We stayed here with family and friends 12 of us, from 10th july 2011 for 2weeks,we thought this hotel was really really nice, very clean, great gardens and pools, and we loved our villa, kids loved the pools and slides, this would of been our perfect hotel,

 

Lovely rooms, fantastic food couldn’t fault anything about the hotel. The only down sides is that we had to put towels on sunbeds at 1am otherwise by 8am there wouldn’t be a spare bed round main pool. Didn’t not ike doing this but had too. The beach is clean but the sea bed has a steep drop and the waves…

____________________________________________

Hotel: Letoonia Golf Resort

Qyteti: Belek

Koha: 7 nete / All Inclusive

Cmimi: 720 Euro

Yje: ***** (5)

eurokoha - letoonia golf resorteurokoha - letoonia golf resort 2

First went in 2010. Wasn’t intially impressed with choice as I’m not a golfer. However, went along to keep my partner happy and much to my surprise had a fantastic time. Friendly and welcoming, plenty of places to eat & drink all day long, good food, pleasant accommodation, great entertainment, fantastic surroundings, loved the turkish massage experience. Going again

 

I went to this resort with my friend and her parents and baby brother. I, personally, had an amazing time 🙂 I would go there again. It was just the right temp. for me, even in October. And the actual resort was stunning and very well looked after. The airport transfer was only 30 mins or so.

so.

EarlyBooking Eurokoha! Prill 2012

Eurokoha çdo herë mendon për ju!

Duke dashur që pushimet tuaja këtë vit të jenë edhe më të këndshme dhe më të lira, ju prezantojmë ofertat më të veçanta për juve me zbritje deri në 30 % nëse rezervoni deri më 31 mars apo 30 prill për disa nga ofertat. I kemi përzgjedhur hotelet që do t’jua bëjnë këtë pushim më të paharrueshmin dhe më relaksuesin që keni përjetuar ndonjëherë. Edhe nëse jeni çift apo familjarë ju do të keni mundësinë ta bëni zgjedhjen tuaj më të mirë ngase ne kemi menduar për të gjitha.

 

Asdem Labada
Kemer *****
7 netë / All Inclusive 549€
+2 fëmijë pa pagesë 2-12 vjec

Kremlin Palace
Antalya ***** 7 netë / All Inclusive 739€
+2 femijë pa pagesë 2-13 vjec

Otium Eco Club
Side *****
7 netë / All Inclusive 629€
2 fëmijë deri 13 vjeç falas nga hoteli

Otium Gul Beach
Kemer *****
7 netë / All Inclusive 539€
+2 fëmijë pa pagesë 2-12 vjec

Ring Beach Kemer
Kemer *****
7 netë / All Inclusive 549€
+2 fëmijë pa pagesë 2-12 vjec

Topkapi Palace
Antalya *****
7 netë / All Inclusive 739€
+2 fëmijë pa pagesë 2-12 vjec

 

Eurokoha

Kontato Eurokoha Prishtina+ 381 (0)38 235 235

Kontakto Euro Koha Zvicer +41 (0)44 500 9659

 

Eurokoha oferta speciale per pushime Vera 2012

Ne Mars na vjen VERA 2012

jo si vitet e kalura kete vite ofertat per pushime ne rivieren turke tash me kan filluar dhe kjo besojme do te kete nje ndikim shume pozitiv ne rritjen e udhettareve te cilet do te perzgjedhin Turqine si vend ku do ti kalojne pushimet verore.

eurokohaEurokoha tash me ofron ne treg oferten shume speciale First Minute Booking the ju mund te perfitoni deri ne 30% zbritje ne shume hotele ne Turqi dhe ate vetem duke rezervuar pushimin e juaj sa me shpejte.

cka juve ju mbetetet eshte te vendosni se ne cilin hotel do ti kaloni pushimet dhe te kryeni rezervimn qe sot per te perfituar zbritjen e madhe prej deri ne 30% nga Eurokoha.

Wow Topkapi Palace  –  Eurokoha
Vendi: Antalya
Zbritje: 15% nese rezervoni deri me 31.Mars

Wow Kremlin Palace – Eurokoha
Vendi: Antalya
Zbritje: 15% nese rezervoni deri me 31.Mars

Miracle Resort – Eurokoha
Vendi: Antalya
Zbritje: 25% nese rezervoni deri me 31.Mars

Venecia Palace – Eurokoha
Vendi: Antalya
Zbritje: 25% nese rezervoni deri me 31.Mars

Hotel Porto Bello – Eurokoha
Vendi: Antalya
Zbritje: 20% nese rezervoni deri me 31.Mars

Saturn Palace – Eurokoha
Vendi: Antalya
Zbritje: 18% nese rezervoni deri me 31.Mars

eurokoha-oferta
eurokoha-oferta

Aksu
Direkt në një plazh të gjatë dhe të gjerë, me rërë, gjenden objektet më shqetësuese të Rivierës turke. Si më kulminante në këtë regjion të admiruar pushimor, janë të dy hotelet luksoze të vargut të hoteleve World of Wonders:WOW Topkapi Palace, një kopje origjinale e pallatit të njohur Topkapi në Stamboll dhe WOW Kremlin Palace, në stil të arkitekturës së mrekullueshme ruse.

Antalya
Rajoni i plazhit Lara gjendet në pjesën lindore të bregdetit të Antalisë. Më interesante janë gjirat e mrekullueshëm dhe plazhet për të cilat ëndërrojmë. Kush e kalon pushimin këtu, shijon afërsinë dhe jetën e qytetit domethënës kulturor e historik – Antalia, i cili me zgjedhjet e shumta për blerje dhe argëtim gjatë mbrëmjes, shtrihet në një ambient të qetë me bukuri të rralla natyrore.

Do t’ju fascinoj edhe plazhi i gjatë dhe me rërë që në ditët e kthjellta mundëson pamjen deri në Kemer. Të shijoni natyrën, të relaksoheni, të pushoni – në rast nevoje, të hyni në jetën e Antalisë: Të gjitha këto i ofron plazhi i Larës.

Kemer
Nga një fshat peshkatarësh, në një vend atraktiv pushimesh Kemeri, fshat ky i njohur peshkimi, shtrihet buzë masivit malor të Taurusit, 40 km larg Antalisë, në mes të një lëndine të mrekullueshme me pisha, i rrethuar nga masivë të thiktë shkëmborë dhe gji të shumtë deti, me ujë të pastër kristali. Gjatë viteve të fundit, Kemeri, me limanin e tij modern të jahtave, me bare elegante, kafiteri, restorante dhe dyqane të shumta suveniresh, si dhe butiqe ekskluzive, është zhvilluar në njërin ndër vendet më të preferuara të pushimit në Rivierën Turke. Shetitjet nëpër qytet janë interesante në çdo kohë. Krahas objekteve të shumta artizanati, dyqaneve të tepihave dhe të arit nëpër labirinte të shumta, në të ofrohen në çdo çast mundësi të shumta për pushime, duke u freskuar me lëngje të presuara freskët.

Belek
30 km në lindje të Antalisë dhe vetëm 25 km larg Aeroportit shtrihet Beleku. Një regjioni i ri turistik në Rivierën turke me shumë hotele dhe klub-objekte në mes të kopshteve të rregulluara dhe të mirëmbajtura. I rrethuar me pyje pishash që i japin ambientit një aromë të këndshme dhe me plazhet e gjata me kilometra, pushuesin do ta presin edhe shumë hotele moderne. Pozita fantastike e Belekut është një pikënisje ideale për të vizituar qytetet e famshme historike si Phaselis, Thermessos, Side, Perge, Aspendos; ujëvarat Dude dhe shpellën e njohur afër Antalisë.

Side
Side është një nga qytetet me përmbajtjen më të madhe historike, sa që shumë vizitorë e quajnë ndryshe edhe si qytet muze apo qyteti i tempullit të prehjes së Apollonit. Side paraqitet si një nga perlat natyrore dhe historike të Turqisë së sotme, e cila lidh antiko-klasiken me modernen, traditën e pasur turke me vlera të reja, të fituara gjatë kohëve të fundit. Një vend ku lashtësia ka gdhendur prehjen e saj, ndërsa syri i vizitorëve kureshtjen e pamasë për bukuritë që përjeton. Kjo përrallë turke ju ofron pushuesve tanë një nga çastet më të bukura të turizmit të kultivuar.

Alanya
E rrethuar me lule të bukura dhe plantazhe limonash, rrëzë vargmaleve të Taurusit gjendet Alanya, që është një mrekulli e rivierës turke dhe ndër qytetet më të bukura në Turqinë perëndimore. Historinë e saj të gjatë ta përkujtojnë edhe sot muret e kalasë dhe xhamitë e vjetra, gërmadhat e një bujtine karavanesh dhe kulla e famshme e kuqe. Por, Alanya është poashtu edhe qytet modern, me rrugë të gjera e me palma, dhe ka një port jahtash, disa muze dhe bazare.Vizitorët shëtisin me kënaqësi nëpër rrugët pitoreske të qytetit të vjetër ku gjejnë shumë restorante, kafiteri, diskoteka, dyqane dhe pazare. Sidomos lagja e portit detar është shumë tërheqëse për nga ofertat e shumëllojshme e të levërdishme. Aty mund të gjeni stoli tradicionale argjendi, çanta për deve dhe gomarë të punuara në teknikë qilimi, mund të gjeni poashtu edhe tekstile moderne dhe punime tjera prej lëkure.

Udhetimi per Kosove

Në Kosovë

Amerikanëve dhe shtetasve të UE nuk iu nevojitet viza, dhe mund të qëndrojnë në Kosovë për periudhë të pacaktuar kohore. Shtetasit e vendeve tjera që kontribuan ne rindërtimin e Kosovës po ashtu nuk iu nevojitet viza, megjithëse Kosova po fillon me implementim e regjimit strikt të vizave. Ju mund të hyni në Kosovë nga kufiri verior me Serbinë nga Mitrovica veriore. Nga Mali i Zi mund të hyni duke kaluar nga Rozhaja në Pejë. Nga Maqedonia mund të kaloni me autobus në Prishtinë. Ka kufi edhe nga Presheva e Serbisë. Nga Shqipëria mund te hyni nga Prizreni. Continue reading Udhetimi per Kosove

Pristina International Airport reached 1 million passangers in September

This statistic represents an increase of over 85 thousand passengers, or in percentage nearly 10 percent more to this nine-month period.
By the end of September of 2009, around 923 thousand passengers passed ANP while the entire year ended with about 1.2 million passengers.
During this year provided that the number of passengers to exceed the figure of 1.3 million passengers, which represents a great achievement considering that only two years in this company, precisely in November 2008 to celebrate for the first time in the company histrorine passing traveler the 1 millionth, having rewarded him with a free ticket and being treated as very special eviniment. Continue reading Pristina International Airport reached 1 million passangers in September