Cmimet speciale nga Flyska per Janar 2014

Bileta avioni me cmime atraktive nga Flyksa – Kosova Airlines per gjysmen e pare te Janarit ne vitin 2014,
Prishtina  –  Zürich 2L 105  Tue 31.12.2014  PRN  09:45  ZRH  12:00  282,00 €
Prishtina  –  Zürich WK 403  Tue 31.12.2014  PRN  16:00  ZRH  18:15  282,00 €
Prishtina  –  Zürich WK 403  Wed 01.01.2014 PRN  09:45  ZRH  12:00  317,00 €
Prishtina  –  Zürich 2L 105  Thu 02.01.2014  PRN  09:45  ZRH  12:00  342,00 €
Prishtina  –  Zürich WK 403  Thu 02.01.2014  PRN  16:00  ZRH  18:15  342,00 €
Prishtina  –  Zürich 4T 2353 Fri 03.01.2014  PRN  09:30  ZRH  11:45  374,00 €
Prishtina  –  Zürich WK 403  Fri 03.01.2014  PRN  14:45  ZRH  17:00  374,00 €
Prishtina  –  Zürich 4T 2353 Sat 04.01.2014  PRN  09:30  ZRH  11:45  364,00 €
Prishtina  –  Zürich WK 403  Sat 04.01.2014  PRN  09:45  ZRH  12:00  364,00 €
Prishtina  –  Zürich 2L 115  Sat 04.01.2014  PRN  19:10  ZRH  21:25  364,00 €
Prishtina  –  Zürich 4T 2353 Sun 05.01.2014  PRN  09:30  ZRH  11:45  392,00 €
Prishtina  –  Zürich WK 403  Sun 05.01.2014  PRN  09:45  ZRH  12:00  392,00 €
Prishtina  –  Zürich 4T 2353 Mon 06.01.2014  PRN  10:45  ZRH  13:00  364,00 €
Prishtina  –  Zürich WK 403  Mon 06.01.2014  PRN  14:45  ZRH  17:00  364,00 €

flight-booking-saving-escape
Continue reading Cmimet speciale nga Flyska per Janar 2014

Flyksa oferta speciale per dhjetor 2013

 

Kosova Airlines fluturimet gjate muajit dhjetor nga Prishtina per ne  Gjermani dhe Zvicer

Prishtina – Zurich 4T 2353 Mon 16.12.2013 PRN 09:55 ZRH 12:10 79,00 € Kosova Airlines
Prishtina – Zurich WK 403 Mon 16.12.2013 PRN 14:45 ZRH 17:00 79,00 € Flyksa
Prishtina – Zurich 2L 105 Tue 17.12.2013 PRN 09:45 ZRH 12:00 80,00 € Eurokoha
Prishtina – Zurich WK 403 Tue 17.12.2013 PRN 16:00 ZRH 18:15 80,00 € Flyksa
Prishtina – Zurich 2L 105 Wed 18.12.2013 PRN 09:45 ZRH 12:00 80,00 € Eurokoha
Prishtina – Zurich WK 403 Wed 18.12.2013 PRN 09:45 ZRH 12:00 80,00 € Kosova Airlines
Prishtina – Zurich 2L 105 Thu 19.12.2013 PRN 09:45 ZRH 12:00 80,00 € Kosova Airlines
Prishtina – Zurich WK 403 Thu 19.12.2013 PRN 14:45 ZRH 17:00 80,00 € Kosova Airlines
Prishtina – Zurich 4T 2353 Fri 20.12.2013 PRN 09:30 ZRH 11:45 80,00 € Kosova Airlines
Prishtina – Zurich WK 403 Fri 20.12.2013 PRN 14:45 ZRH 17:00 80,00 € Kosova Airlines
Prishtina – Zurich 4T 2353 Sat 21.12.2013 PRN 09:30 ZRH 11:45 80,00 € Eurokoha
Prishtina – Zurich WK 403 Sat 21.12.2013 PRN 09:45 ZRH 12:00 80,00 € Eurokoha
Prishtina – Zurich 4T 2353 Sun 22.12.2013 PRN 09:30 ZRH 11:45 88,00 € Flyksa
Prishtina – Zurich WK 403 Sun 22.12.2013 PRN 09:45 ZRH 12:00 88,00 € Flyksa

zurich_PR_shqip Continue reading Flyksa oferta speciale per dhjetor 2013

Kirman Belazur Hotel Turkey

Kirman Belazur Hotel5959084_9_b

Vendodhja Belazur Hotel: Hoteli Belazur ndodhet 45km larg qytetit te Antalyas, 40 km nga aeroporti , 8 km nga qendra e Belekut, 10 km nga Serik. Hoteli është inagaruar në vitin 2013 dhe gjendet direkt në plazhin e mrekullueshëm të Bogazkent.

Akomodimy ne Belazur: Ky kompleks elegant ofron akomodim në total për 480 dhoma të cilat ndodhen në 7 godina secila me 4 kate. Te gjitha dhomat janë të pajisura me:  Internet, ajer te kondicionuar, tualet, TV , telefon, tharëse flokesh, mini bar, kasafortë,

Restoranti i Belazur:
Restoranti kryesor ka një kapacitet për 250 persona ne ambient jashtë dhe 950 vende Brenda, menu speciale për fëmijë , menu për personat që mbajne dietë si dhe karrige për femijë.

5959084_4_b
3 Ale Carte Restorante dhe bare:
–          Mediterranean Restorant 19.00–21.00,
–          Ottoman Restorant 19.00–21.00
–          Internacional Restorant 19.00–21.00
–          Point -Bar 10.00—02.00,
–          Pool-Bar 10.00—24.00,
–          Lobby-Bar 10.00—24.00,
–          Snack-Bar 12.00—14.00
–          Disco-Bar 23.00—02.00 (hapur ne disa dite te javes),
–          Beach-Bar 10.00—18.00
–          Theatre-Bar 21.00—22.30
–          Restaurant-bar

5959084_10_b

Shërbime ekstra
–          Leng frutash ne mengjes 07.00—10.00 me extra pagese.
–          Paketat e akulloreve me extra pagese afer pishines nga ora 12.00 – 18.00.
–          Akullore pa pagese tek Mini Club cdo dite per 1 ore.

Shërbime tjera:
Cdo ditë shfaqje  në amfiteater , klub për femijë të moshës 04–12 vjec, dhe Maxi Club të moshes 12-18 vjec, mini Disco, tenis, basketboll, volejboll, disco, mini football, baby sitter, lavanteri, doctor, jet ski, dyqane, bowling club, bilardo, play station, masazh, sauna, floktore, trajtime për lekurën, manikyr – pedikyr.

Përshtypjet e pushuesve Kosovarë:  I PASTËR DHE KOMOD,  PLAZH FANTASTIK,  SHËRBIM TË SHKËLQYESHËM,

Super Cmimet per Bileta prej 29 euro Stuttgart, Geneve, Zurich,

Super Cmimet per Bileta prej 29 euro Stuttgart, Geneve, Zurich,

16.07.2013 Prishtina – Zürich 89.–CHF

17.07.2013 Prishtina – Zürich 89.–CHF

17.07.2013Prishtina – Stuttgart 29.–EUR

17.07.2013 Prishtina – München 89.–EUR

17.07.2013 Prishtina – Geneve 69.–CHF

prishtina-stutgart prishtina-geneve prishtina-zurich

Pse te shkoni ne Shtutgart?

Nje oferte speciale per bileta Prishtine – Shtutgart per vetem 29 euro ku ju mund te kalni nje kohe te mire kete qytet te gjermanise duke vizituar muzete e dy prej kompanive (prodhuesve te veturave) me te sukseshme boterore Mervedes Benz dhe Porche

Muzeu i Mercedes Benz– Shtutgart

Adresa: Mercedesstrasse 100, 70372 Stuttgart, Baden-Wurttemberg, Germany

Në një ndërtesë bronzi që duket si një miksim në mes te nje ndertese dhe  anije kozmike, Mercedes-Benz Museum (Muzeu-Mercedes-benz.com) me krenari tregon disa nga Veturat krijimet më te rendesishme të kompanisë. Prezentimi e përhershm përfshin makina që datojnë më shumë se 100 vjet, duke përfshirë Mercedesin e  parë dhe Blitzen-Benz.

Muzeu i Porschese ne Shtutgart

Adresa: 1 Porscheplatz, 70435 Stuttgart, Baden-Wurttemberg, Germany
Nje ndertese qe veshtire mund te pershkruhet me fjale qe then ligjet e gravitetit pasi qe duket sikur rrine pezull ne ajer pa mbajtje ne toke, Muzeu perfshine nje koleksion prej me shume se 80 super veturave te prodhuesit Porsche perfshire 356, 550, 911 dhe 917 duke vazhdruar me arritjet teknike te Porschese e edhe zhvillimiet inxhinerike te profesor Ferdinand Porsche.

Hotelet ne Shtutgart nuk jane edhe aq te shtrejte fillojne prej rreth 50 euro per nje nate ne hotel me 3 yje

Rezervoni biletat sot dhe perfitoni menjehere nga keto super bileta aeroplani.

Flyksa Oferta speciale per 6 dhe 7 Prill 2013

Flyksa Oferta speciale per 6 dhe 7 Prill 2013

 • 6.04.2013 Zürich – Prishtina 69.–CHF
 • 6.04.2013 Geneve – Prishtina 89.–CHF
 • 6.04.2013 Düsseldorf – Prishtina 59.–EUR
 • 6.04.2013 München – Prishtina 39.–EUR
 • 6.04.2013 Köln/Bonn – Prishtina 39.–EUR
 • 6.04.2013 Frankfurt – Prishtina 79.–EUR
 • 6.04.2013 Stuttgart – Prishtina 39.–EUR
 • 6.04.2013 Hannover – Prishtina 59.–EUR
 • 6.04.2013 Basel-Mulhouse – Prishtina 69.–CHF
 • 7.04.2013 Zürich – Prishtina 99.–CHF
 • 7.04.2013 Düsseldorf – Prishtina 39.–EUR
 • 7.04.2013 Stuttgart – Prishtina 39.–EUR
 • 7.04.2013 München – Prishtina 39.–EUR

airkosova-destinacionet

vera 2013 fillon tani

Ofertë speciale
ÇMIMET NE VIJIM JANË PA EARLY BOOKING, LIRIM APO OFERTE SPECIALE.

vera 2013
5*         ROYAL HOLIDAY PALACE   LARA         PRISHTINA        20.06.2013         908,80        UAI
5*        DELPHIN IMPERIAL        LARA         PRISHTINA        20.06.2013         1021,56       UAI
5*        ROYAL WINGS HOTEL       LARA         PRISHTINA        06.07.2013         922,30        UAI
5*        DELPHIN PALACE          LARA         PRISHTINA        24.06.2013         949,40        UAI
5*        ROYAL ALHAMBRA PALACE   SIDE         PRISHTINA        20.06.2013         826,90        UAI
5*        SUSESI LUXERY RESORT    BELEK        PRISHTINA        20.06.2013         955,00        UAI
5*        AK-KA ANTEDON HOTEL     KEMER        PRISHTINA        20.06.2013         691,06        UAI
5*        DELPHIN DIVA PREMIERE   LARA         PRISHTINA        24.06.2013         912,44        UAI
5*        ELA QUALITY RESORT HOT  BELEK        PRISHTINA        20.06.2013         985,80        ELA
5*        LIMAK ARCADIA RESORT    BELEK        PRISHTINA        24.06.2013         740,80        UAI
5*        FAME RESIDENCE KEMER    KEMER        PRISHTINA        20.06.2013         598,00        FSAI
5*        PAPILLON AYSCHA         BELEK        PRISHTINA        20.06.2013         757,60        HCAI
5*        LIMAK ATLANTIS RESORT   BELEK        PRISHTINA        20.06.2013         752,70        UAI
5*        FANTASIA HOTEL DE LUXE  KEMER        PRISHTINA        20.06.2013         627,40        UAI
5*        FAME RESIDENCE LARA     LARA         PRISHTINA        20.06.2013         746,75        FSAI

Kosova Reisen cmimet speciale per 22 dhe 23 Mars 2013 Prishtine Zurich Prishtine

Prishtinë – Zurich Premte, 22 MAR 2013, 09:30 279 Sfr *
Prishtinë – Zurich Shtune, 23 MAR 2013, 09:30 279 Sfr *

Zurich – Prishtinë Premte, 22 MAR 2013, 06:30 349 Sfr *
Zurich – Prishtinë Shtune, 23 MAR 2013, 08:55 149 Sfr *

kosovareisen

Flyksa Mars cmime speciale nga Prishtina

22.03.2013  Prishtina – Zürich 79.–CHF
22.03.2013  Prishtina – Stuttgart 79.–EUR
22.03.2013  Prishtina – München 59.–EUR
22.03.2013  Prishtina – Düsseldorf 59.–EUR

Flyksa Mars cmime speciale nga Prishtina

flyksa

23.03.2013 Prishtina – Zürich 99.–CHF
23.03.2013 Prishtina – Düsseldorf 59.–EUR
23.03.2013 Prishtina – München 59.–EUR
23.03.2013 Prishtina – Köln/Bonn 59.–EUR
23.03.2013 Prishtina – Frankfurt 59.–EUR
23.03.2013 Prishtina – Stuttgart 79.–EUR
23.03.2013 Prishtina – Basel-Mulhouse 99.–EUR

24.03.2013 Prishtina – Düsseldorf 69.–EUR
24.03.2013 Prishtina – Stuttgart 79.–EUR

Kosova Airlines Flyksa cmimet speciale 20, 21 dhe 22 mars 2013

air kosova oferta speciale

20.03.2013 Prishtina – Zürich 79.–CHF
20.03.2013 Prishtina – Düsseldorf 99.–EUR
20.03.2013 Prishtina – München 99.–EUR

21.03.2013 Prishtina – Zürich 99.–CHF

22.03.2013 Prishtina – Zürich 79.–CHF
22.03.2013 Prishtina – Stuttgart 89.–EUR
22.03.2013 Prishtina – München 79.–EUR

 

Düsseldorf: +49 (0) 211 17 39 930  Stuttgart: +49 (0) 711 87 03 06 90 München: +49 (0) 89 97 30 66 42

Frankfurt: +49 (0) 69 25 66 760 Vienna: +43 (0)1 319 10 74 Vienna: +43 664 233 63 06

Prishtinë: +381 (0) 38 220 220 Berlin: +49 (0) 30 56 82 14 79 Hannover: +49 (0) 51 13 36 29 09

Hamburg: +49 (0) 40 30 39 47 58 Zürich: +41 (0) 44 315 59 59

Airprishtina cmimet per speciale per Mars 2013

Flüge nach Prishtina

 • > Verona Prishtina ab EUR 49,00
 • > Stuttgart Prishtina ab EUR 49,00
 • > München Prishtina ab EUR 49,00
 • > Zürich Prishtina ab CHF 59,00
 • > Düsseldorf Prishtina ab EUR 49,00
 • > Basel/Mulhouse Prishtina ab CHF 79,00
 • > Genf Prishtina ab CHF 100,00
 • > Bruxelles Prishtina ab EUR 109,00

Flüge nach Skopje

 • > Zürich Skopje ab CHF 89,00
 • > Düsseldorf Skopje ab EUR 79,00

Flüge ab Prishtina

 • > Prishtina München ab EUR 49,00
 • > Prishtina Verona ab EUR 79,00
 • > Prishtina Stuttgart ab EUR 79,00
 • > Prishtina Düsseldorf ab EUR 79,00
 • > Prishtina Basel/Mulhouse ab CHF 99,00
 • > Prishtina Zürich ab CHF 129,00
 • > Prishtina Bruxelles ab EUR 129,00
 • > Prishtina Genf ab CHF 170,00

Flüge ab Skopje

 • > Skopje Zürich ab CHF 100,00
 • > Skopje Düsseldorf ab EUR 99,00

Unsere Call Center zum Ortstarif stehen Ihnen rund um die Uhr zur Verfügung

    Airprishtina Schweiz
Zürich +41 44 221 19 17 / Basel +41 61 693 47 10 / Genf    +41 22 741 07 71
    Airprishtina Deutschland
Düsseldorf +49 21 116 25 03 / Stuttgart +49 711 236 5811 / München +49 89 975 96 290
    Airprishtina Kosovo
Prishtina    +381 38 222 099 / Gjilan +381 28 024 673
    Airprishtina Mazedonien
Skopje +38 92 511 12 12

Airprishtina Italien  +390 240 708 009 / Airprishtina Belgien +32 2 808 09 62
Airprishtina Frankreich +33 4 816 80 184 / Österreich +43 720 88 1473
Airprishtina Grossbritannien +44 203 318 9435 / Airprishtina Slowenien +386 2 600 1435
Airprishtina Schweden +46 40 645 3560 / Slowakei Airprishtina +421 2 334 18 454
Airprishtina Dänemark +45 70 142 278

Bei Air Prishtina gilt: Ein Flug – ein Preis und keine weiteren versteckten Kosten. Unsere Preise sind fair, denn Sie zahlen nur den angegeben Preis für den kompletten Flug inkl. 23kg Gepäck. Keine weiteren Aufschläge für Check-in, Steuern, Flughafengebühren, Sitzplatzbuchung, Kreditkarten-zahlung usw.

Entscheiden Sie sich für den fairen Flugpartner mit den Komplettpreisen.

Möchten Sie, dass Sie und Ihre Familie den Flug entspannt und mit einem sicheren Gefühl genießen können? Unsere Flüge finden unter optimalen Sicherheitsbedingungen statt, denn wir fliegen nur mit namhaften Partnern, wie z.B.Swiss, Edelweiss, Germania, Helvetica, um Ihnen hohe Qualität, Verlässlichkeit und Sicherheit garantieren zu können.

Vertrauen Sie auf Air Prishtina, Ihrem Partner, der Sicherheit bietet.